Van de dijkgraaf Kleine kans, groot gevolg Weggegooid geld? Helder als glas Schouw Jacob en de kick van het besturen Colofon Bestaansrecht. In september 1998 viel de regen met bakken uit de lucht. Een enorme wateroverlast in grote delen van Zeeland was het gevolg. Inmiddels heeft het waterschap een flinke lijst gemaakt met maatregelen die wateroverlast in de toekomst zoveel mogelijk moeten voorkomen. De Waterwerker geeft een beeld van deze maatregelen. Het verwijderen van afval kost veel geld. Ook voor Zeeuwse Eilanden is de verwijdering van afval een flinke kostenpost. Jaarlijks geeft het waterschap hieraan zo'n vijf tot zes miljoen gulden uit. Dat moet toch goedkoper kunnen? Met het project afval- management hoopt het schap de kosten met tien procent te reduceren. De algemene vergadering van het waterschap behandelt in april 2000 de keur waterkeringszorg. Wilgerd Heidens vertelt over de gevolgen van deze nieuwe keur. Wat mag er allemaal nog wel en wat mag er niet meer? Waterschapswerk in vogelvlucht: rollend door het landschap, een watergidsencursus, het waterbeheersplan, schoon maak van de Veerse Vest, het Veerse Meer, nieuw districtskantoor en nog veel meer. De gezworene (V): J.L.C. Mol. Jacob Mol is boer in hart en nieren, een rasechte ver tegenwoordiger van de boerenbelangen in het waterschap. Hij is rechttoe rechtaan, zegt wat hij vindt en heeft oog voor de belangen van de landbouw. Hannie Kool sprak met hem over de kick van het besturen. Waterwerker is een uitgave van waterschap Zeeuwse Eilanden (afdeling Communicatie), verschijnt vier maal per jaar en wordt verzonden aan bestuur, medewerkers en relaties van het waterschap. Eindredactie Arend van der Wel Fotografie Rudy Visser Vormgeving Boom Kollektief, Goes Druk Jumbo Offset, Goes ISSN 1385-6413 Omdat chloor een negatieve invloed heeft op de waterkwaliteit, is dit magazine gedrukt op papier dat zonder chloor is gebleekt. Waterschap Zeeuwse Eilanden Bezoekadres: Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes Postadres: Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon: (0113)241000 Telefax: (0113)227528 waterwerker 2 maart 2000

Scheldestromen/de Waterwerker | 2000 | | pagina 2