Van de dijkgraaf Fietsen met een ruime blik Meer leven in de brouwerij lUaar het zuiverste water Schouw Colofon Togtema Toonen voor helderheid Stagiair Rob Tax beschrijft al fietsend de Veerse Meerroute en verklapt en pas sant hoe dit 'rondje Veerse Meer' volgend jaar waterschappelijker - dus nóg spannen der-wordt. Vitaal Platteland: ondertussen een gevleugelde kreet bij het waterschap, maar wat doen we er eigenlijk mee? Sandra Minneboo bespeurt een latente levenslust in het buitengebied en beschrijft welke rol Zeeuwse Eilanden daar voor zich opeist. Momenteel wordt naast de rwzi te Sint Maartensdijk een helofytenfilter aangelegd om het gezuiverde afvalwater nog schoner aan de natuur terug te geven. Het is een proef die bij welslagen verstrekkende gevolgen kan hebben. Hoe een rietveld niet alleen een lust voor het oog is, maar ook nog de mens een lesje zuiveren leert. Waterschapsnieuws in vogelvlucht: parkeren bij de Banjaard, het Lozingenbesluit open teelt en vee houderij, de dijk bij Hansweert op de schop, een nieuw, nat duingebied bij Rammekens, restauratie van een monu mentale sluis en nog het een en ander. Waterwerker is een uitgave van waterschap Zeeuwse Eilanden (afdeling Communicatie), verschijnt vier maal per jaar en wordt verzonden aan bestuur, medewerkers en relaties van het waterschap. Eindredactie Arend van der Wel Fotografie Rudy Visser Vormgeving Boom Kollektief, Goes Druk Jumbo Offset, Goes ISSN 1385-6413 Omdat chloor een negatieve invloed heeft op de waterkwaliteit, is dit magazine gedrukt op papier dat Waterschap Zeeuwse Eilanden Bezoekadres: Piet Heinstraat 77, 4461 GLGoes Postadres: Postbus 114,4460 AC Goes Telefoon: (0113)241000 is gebleekt. Telefax: (0113)227528 waterwerker 2 juni 2000

Scheldestromen/de Waterwerker | 2000 | | pagina 2