en rond het Veerse Meer op zich genomen. Een gebied waar velen genieten van het water en de natuur. Het waterschap streeft ernaar de kwaliteit van dit prachtige recreatiegebied naar een hoog niveau te brengen. Ook elders in Zeeland heeft het waterschap oog voor de recreant. Neem als voorbeeld de aanleg van recreatieve fietspaden. Vooral op Walcheren zijn in het kader van landinrichtingsprojecten de laatste jaren heel wat kilometers aange legd. Fietsers, wandelaars en horden skaters maken er dankbaar gebruik van. En voor hen die onderweg even willen uitrusten, plaatst het schap picknicktafels en banken. Om fiet sers, wandelaars en skaters zoveel mogelijk tegemoet te komen, stelt het waterschap een aantal buitendijkse wegen open. Zo kunnen zij genieten van een mooi uitzicht op zee. Het waterschap doet nog veel meer om een injectie te geven aan het platteland. Vrijwel alle projecten kenmerken zich door een natuurelement. Of het nu gaat om berm beheer of duurzaam waterbeheer. De waterschapsprojecten Het schap heeft een lange lijst met projecten opgesteld. Zeeuwse Eilanden hoopt deze in de komende jaren te realiseren. Voor 2000 zijn de de volgende projecten ingediend: Uitvoering van het Groenstructuurplan; in september gaat het plan zijn tweede jaar in. De infrastructuur bij de kassen in de Willem Annapolder bij 's-Gravenpolder wordt aan gepast. Twee wegen worden verbreed van 3 naar 5,5 meter. Er komen plateaus, een wegbelijning, betere verlichting en binnen kort mag in de polder niet harder gereden worden dan zestig kilometer per uur. De herinrichting van het Banjaardgebied op Noord-Beveland. De herinrichting is dit voorjaar samen met gemeente Noord- Beveland uitgevoerd. Met dit project hoopt het waterschap de veiligheid in het Banjaardgebied te vergroten. Dit heeft het schap onder andere gedaan door het instel len van maximumsnelheden van dertig en zestig kilometer per uur. Ook is het parkeer probleem in dit gebied aangepakt zodat de parkeerchaos op zomerse dagen voorgoed tot het verleden behoort. Een voetpad maakt het de wandelaars makkelijker veilig het strand te bereiken. De Schoneweg in de buurt van Westkapelle is een karakteristieke klinkerweg. De klinker verharding wordt hersteld zodat deze weg ook in de toekomst behouden kan blijven. Optimalisatie van het peilbeheer ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal. Er worden maatregelen genomen zodat bij extreme regenval het water beter en sneller afge voerd kan worden. Tijdens de zomermaan den blijft het zoete oppervlaktewater op een hoger peil, zodat landbouwers het water kunnen benutten om de gewassen te besproeien. De aanschaf van een noodbemaling (vier pompen) voor het bestrijden van grote wateroverlast. Inventariseren op welke wijze mensen gebruik maken van de waterkeringen. Waar en onder welke voorwaarden is medege bruik van de waterkeringen mogelijk? Toekomst Voor bovenstaande projecten is inmiddels sub sidie aangevraagd bij de provincie. Voor alle geldt dat de uitvoering reeds is gestart of bin nenkortvan start gaat. Het waterschap hoopt met al zijn plannen een bijdrage te leveren aan de leefbaarheid op het platteland. Als het schap samen met andere overheden, onderne mers en particulieren z'n beste beentje voor zet, ziet de toekomst van het prachtige Zeeuwse landschap er zonnig uit. juni 2000 9 watemverker

Scheldestromen/de Waterwerker | 2000 | | pagina 9