Schoorsezeedijk versterkt Voor het vierde achtereenvolgende jaar zijn Rijkswaterstaat en het waterschap gezamen lijk bezig met het versterken van die zeewe ringen waarvan volgens de huidige normen de steenbekleding onvoldoende sterk is. In het beheersgebied van waterschap Zeeuwse Eilanden is dit keer de Schoorsezeedijk aan de beurt, die langs de polder De breede watering bewesten Yerseke bij Hansweert ligt. Over 2,9 kilometer gaat de oude, te lichte steenbekle ding eruit op twee stroken basalt na die wel zwaar genoeg zijn. Daarna wordt de grond laag geschikt gemaakt voor het aanbrengen van de nieuwe stenen en overdekt met een laag textiel. Dietextiellaag moet ervoor zor gen dat de klei onder de stenen niet kan weg spoelen. Op het doek komt een laag steenslag en daarop de nieuwe zwaardere betonzuilen. De bovenste rijen betonzuilen zijn voorzien van een speciale ruwe laag, die ervoor zorgt dat allerlei plantjes zich beter kunnen hech ten. Als extra bescherming voor de onderzijde van de dijk wordt vervolgens een deel van de vrijgekomen stenen op de kreukelberm aange bracht. De kosten van het project bedragen ongeveer 18,8 miljoen gulden. De lichte steenbekleding die uit het dijkvak komt, wordt benut voor het uitvoeren van onderhoudswerk aan de havendam bij Hansweert. Het combineren van deze twee werken levert voor het waterschap een aan zienlijke besparing in de kosten op. Gedurende de werkzaamheden is de weg onderlangs de Schoorsezeedijk afgesloten voor het verkeer. Die maatregel is noodzake lijk omdat er vrijwel dagelijks transporten voor de aan- en afvoer van bouwmaterialen zijn. Via een voorlichtingsavond en een huis-aan- huis verspreide brochure zijn de omwonenden ingelicht over het project en het tijdelijk onge mak dat zij als gevolg daarvan kunnen onder vinden. De werkweg over de dijk blijft na de werk zaamheden bestaan. Het waterschap gebruikt hem voor het uitvoeren van onderhoudswerk zaamheden. Ook recreanten mogen van de werkweg gebruik maken om te wandelen of te fietsen. Meer informatie over het project Zeeweringen in Zeeland kunt u krijgen bij het projectbureau Zeeweringen van Rijkswaterstaat, telefoon (0113)241370 of bij de afdeling Communicatie van het waterschap, telefoon (0113)241209. waterwerker 13 juni 2000 De Vilvoordse steen wordt van de j Schoorsezeedijk verwijderd en gaat'; een nieuw leven leiden in de havendam van Hansweert.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2000 | | pagina 13