Nieuwbouw Eindewege vordert gestaag Si Westhove krijgt parkeer terrein XI Nieuwe stuwen bij Bath 'm La Half mei gingen de eerste palen de grond in op industrieterrein Eindewege voor een nieuwe loods en het Zuid-Bevelandse districtskantoor. Het nieuwe gebouw komt in de plaats van de loods in Kloetinge. De loodsen in Krabbendijke en Driewegen blijven gewoon bestaan. In de loods is onder andere plaats voor een cen trale werkplek voor de afdeling Onderhoud Technische Werken (OTI). Zo komt er een werk tuigkundige werkplek waar bijvoorbeeld aan pompen gewerkt kan worden, een werkplek voor elektriciens en een plek voor een timmer man. Uiteraard is rekening gehouden met een stallingruimte voorTractie en afdelingen Beheer Onderhoud en buiten komen er depots. De afgelopen weken is de staalconstructie geplaatst, zijn de verdiepingsvloeren ingehan- gen en is de dakbeplating geplaatst, waardoor het gebouw vanaf de weg inmiddels duidelijk zichtbaar is. Vervolgens zijn de binnenmuren gemetseld, is de binnenbeplating aangebracht en zijn de binnenkozijnen geplaatst. De werk plek voor OTI begint aardig vorm te krijgen nu de grote kraan is geïnstalleerd. Een belangrijke datum is 24 november 2000. Op die dag moet het nieuwe gebouw opgeleverd worden, waar na de verhuisdozen nog voor het eind van het jaar uitgepakt kunnen worden. ;ff ii Drie nieuwe stuwen, twee bestuurders en èèn knop - als dat maar goed gaat. Het kwam hele maal goed op 21 juni toen voorzitter Franken van waterschap Het Scheldekwartier en dijk graaf Gosselaar van waterschap Zeeuwse Eilanden zo ongeveer op de grens van hun gebied eendrachtig een gloednieuw kunst werk in bedrijf stelden. De drie geautomati seerde beweegbare stuwen gaan ervoor zor gen dat het achterliggende gebied (de Brabantse Wal) zijn overtollig water sneller kwijt kan, terwijl in droge perioden het water in het oosten van Zuid-Beveland kan worden vastgehouden en gebruikt kan worden voor irrigatie. Dit verbeteringsproject is direct voort gekomen uit de wateroverlast van september 1998; toen was deze plek een van de knelpunten. waterwerker

Scheldestromen/de Waterwerker | 2000 | | pagina 13