Van de dijkgraaf Een flinke stap vooruit Frisse lijntjes Van raaien en geulen Schouw Sneeuwbaleffect vanuit een speelhok Colofon Koepels. Zeeuwse Eilanden is momenteel druk doende de beleidsvoornemens wat betreft het oppervlaktewater op papier te zetten: het waterbeheerplan voor de jaren 2002-2007. 'Ons doel is een gezond, veerkrachtig watersysteem. Dat is zeker een hoge ambitie. Dat doel zullen we p* Hpli *15 p ook niet halen in de planperiode tot 2007. Maar dit plan is wel een flinke stap vooruit.' Wanneer is een plattelandsweg toe aan een flinke onderhoudsbeurt en hoe gaat die beurt er precies uit zien? Twee medewerkers van de sector wegen houden zich dagelijks met deze twee vragen bezig. Chic gezegd: ze zijn verantwoordelijk voor het 'rationeel wegverhardingsbeheer'. Sandra Minneboo maakt het begrijpelijk. Nog net voor de zomervakantie was de rapportage over de peilingen van de onderwateroevers in 1999 gereed. Er is gekozen voor een nieuwe opzet: geen opsommingen meer van dieptes en afstanden, maar een zo algemeen moge lijke beschrijving van kenmerken en veranderingen. Mariette van Gorkum beschrijft wat er allemaal gebeurt tussen het uitvaren van de peilboot Meermin en het verschijnen van de kleurige rapportage. Waterschapsnieuws in vogelvlucht: beheer van bloemdijken, zone-60 in De Poel, nieuwbouw districtskantoor Eindewege, sanering van de Goese vesten en nog zo het een en ander. Beroep onder de loep (V): de educatief medewerker. In deze rubriek - terug van anderhalfjaar weggeweest - vertelt Hannie Kool waarom en hoe het waterschap zich bezig houdt met educatie. 'Kinderen zijn nog te beïnvloeden en staan nog open voor gedragsveran dering. Bij volwassenen is dat al een stuk lastiger.' Waterwerker is een uitgave van waterschap Zeeuwse Eilanden (afdeling Communicatie), verschijnt vier maal per jaar en wordt verzonden aan bestuur, medewerkers en relaties van het waterschap. Eindredactie Arend van der Wel Fotografie Rudy Visser Vormgeving Boom Kollektief, Goes Druk Jumbo Offset, Goes ISSN 1385-6413 Omdat chloor een negatieve invloed heeft op de waterkwaliteit, is dit magazine gedrukt op papier dat zonder chloor is gebleekt. Waterschap Zeeuwse Eilanden Bezoekadres: Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes Postadres: Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon: (0113)241000 Telefax: (0113)227528 waterwerker 2 september 2000

Scheldestromen/de Waterwerker | 2000 | | pagina 2