1 1 Ad Ruijtenberg: 'Ik zou graag wat anders zeggen, maar de kwaliteit van het water is matig tot slecht...' Begin oktober verschijnt een folder over opzet en totstandkoming van het waterbeheerplan 'Met het water mee'. U kunt deze folder aan vragen bij de afdeling Communicatie, telefoon (0113) 241368, e-mail: communicatie@wze.nl 5%:, - .ÉBStSfi m Kees Steur: 'Ons doel is een gezond, veerkrachtig watersysteem...' september 2000 Waar willen we naartoe? We bepalen ons doel. Dan vragen we ons af: Hoe is de situatie nu? We maken een inventarisatie. De inventarisatie hebben we net afgerond. En dan bepalen we wat er moet gebeuren om de doelen die we ons gesteld hebben te bereiken. Hoe komen we van A naar B? De kosten en het rendement van de verschillende maatregelen zijn bepalend bij de keuze. Bij die besluitvorming betrekken we dus ook derden: gemeenten, de Provincie, belangen groeperingen. Water is tenslotte van ons allemaal.' Dat het niet loont om een bepaalde maatregel te treffen tot de gebiedsgrens, terwijl aan de andere kant van de grens een tegengesteld belang wordt nagestreefd, is duidelijk. Kees Steur, de andere projectleider waterbeheerplan, geeft aan waarom overleg en samenwerking nog meer onontbeerlijk is: 'Neem bijvoorbeeld het stedelijk waterbeheer: de gemeente bepaalt mee wat er gebeurt met het water in de stad. Die kijkt vooral naar de beleving van het water, de recreatie. De provincie zal de nadruk leggen op ruimtelijke ordening en kijken naar de gevolgen van stedelijke uitbreiding. Het waterschap gaat over het beheer van het water: kwaliteit en kwantiteit. Is het schoon en gezond water en is er genoeg, te veel of te weinig? In samenspraak moeten we een manier vinden om al deze belangen een plek te geven in het waterbeheerplan.' Hoge ambitie De keuzes die Zeeuwse Eilanden uiteindelijk maakt, zijn gevormd door de taakstelling van de vierde Nota waterhuishouding van het Rijk, natuurlijk de eigen ambitie en de kennis van het eigen watersysteem. Om het gebied beter in beeld te krijgen en niet alles over een kam te scheren, heeft het waterschap een onderscheid gemaakt in acht watertypen die in het beheer- gebied voorkomen. Hans Tuinhof: 'Zo willen we nuancering aanbrengen per watergebied, zodat het inzichtelijk wordt welke maatregelen juist voor dat water noodzakelijk zijn. In Zeeland is veel brak water; dat brengt een specifiek beheer met zich mee, dan gelden er andere waarden.' Het uiteindelijke doel? Kees Steur: 'Ons doel is een gezond, veerkrachtig watersys teem. Dat is zeker een hoge ambitie. Dat doel zullen we ook niet halen in de planperiode tot 2007. Maar dit plan is wel een flinke stap vooruit.'

Scheldestromen/de Waterwerker | 2000 | | pagina 5