mm-- -v Een paar termen verklaard 11 •<*•5/,s;- - ■- w«? V - V computerprogramma beoordeelt alle inspectie formulieren. Dit leidt tot een lijst met daarop aangegeven de wegen die aan een grote beurt toe zijn. De computer geeft ook meteen aan welke maatregel uitgevoerd zou kunnen wor den en wat deze kost. In overleg met de distric ten bepalen Martin en Kees de uiteindelijke lijst van wegen die aangepakt moeten worden. Deze lijst is de basis voor het groot onderhoud van het daaropvolgende jaar. Moeilijke termen 'Er gaat dus heel wat tijd overheen voor je aan het werk kunt. Er is dan nu wel bekend welke wegen komend jaar aan de beurt zijn, we zijn er echter nog lang niet. De volgende stap is het verzamelen van gegevens over de wegen. Onderzoek moet uitwijzen hoe de weg is opge bouwd. Op Walcheren komen we veel wegen tegen waar de ondergrond bestaat uit oorlogs puin. Na de oorlog moesten in ijltempo wegen aangelegd worden. Niemand heeft toen bijge houden welk materiaal er gebruikt is. september 2000 Bakfrezen: Plaatselijke schade wegfrezen, bijvoorbeeld scheurvorming. Door het frezen ontstaat als het ware een bakje. Dat wordt opgevuld met asfalt. Belijning opfrissen: Opnieuw aanbrengen van belijning. Bestrating ophalen: Aanpassen van bestaande bestrating aan het niveau van de verbeterde verharding van de hoofdrijbaan. Glasparels: Glasparels worden gebruikt bij het aanbrengen van markeringen. Ze reflecteren in het donker zodat de markering beter zichtbaar is. Koud asfalt: Koud asfalt wordt gebruikt voor het tijdelijk dichten van een gat in het wegdek. Het is elastisch en wordt vanzelf hard. Thermoplast: Soort markering. Uitslepen: Komt voor bij een bobbelige of 'ronde' weg. Een asfaltmachine sleept de weg uit en zorgt dat het dwarsprofiel van de weg weer hersteld wordt. 7 waterwerker

Scheldestromen/de Waterwerker | 2000 | | pagina 7