Nieuw hoofdkantoor in Middelburg Waterschap als MOP-schakel Leerlingen ruimen zwerfvuil op Milieu-educatie is een belangrijk facet van het vergevorderde milieubeleid van de gemeente Veere. Onderdeel van de educatie is het 'Milieu-ontmoetingspro gramma' (MOP). In het kader van dit pro ject konden kinderen van verschillende basisscholen uit Veere bezoekjes bren gen aan verschillende MOP-schakels. Waterschap Zeeuwse Eilanden was ook één van die schakels en heeft meerdere malen de kinderen ontvangen op de zui veringsinstallatie Walcheren in Ritthem. Naast een rondleiding over de installatie konden ze ook allerlei waterbeestjes met microscopen onderzoeken. Eind oktober zijn de eerste MOP-weken met alle 330 kinderen en schakels afgesloten op Neeltje Jans. Tijdens deze bijeenkomst heeft gedeputeerde Poppelaars een cer tificaat ondertekend als voorloper van een intentieverklaring, waarin de provin cie Zeeland aangeeft het initiatief van de gemeente te bemoedigen en te onder steunen. De provincie beoogt in de toe komst dat er meer gemeenten een der gelijk programma in hun milieubeleid opnemen. Volgende voorjaar vinden er weer MOP-weken van de gemeente Veere plaats en ook dan treedt Zeeuwse Eilanden op als MOP-schakel. Waterschap Zeeuwse Eilanden bouwt een nieuw hoofdkantoor in het Middelburgse sta tionsgebied. Het kantoor komt met de voeten in het Kanaal door Walcheren te staan en is vanaf eind 2003 de nieuwe werkplek voor zo'n 220 waterschappers. Een paar feiten over het gebouw: het hoogste punt is 23 meter boven de grond, de gemiddelde hoogte is 21 meter, de lengte van het gebouw is 90 meter en de breedte 32 meter. Onder het kantoor bouwt het waterschap een parkeerkelder die ook toegankelijk is voor het publiek. Naar ver wachting gaat de bouw in de tweede helft van 2001 van start. Het waterschap houdt bewo ners van het Middelburgse stationsgebied en andere belangstellenden op de hoogte via Infokanaal. Deze nieuwskrant verschijnt vier keer per jaar en is een initiatief van de gemeente Middelburg, Rijkswaterstaat en het waterschap. Het eerste nummer is onlangs van de persen gerold. Wilt u een exemplaar ont vangen, neem dan contact op met de afdeling Communicatie, (0113)241422 of stuur een e- mail naars.minneboo@wze.nl. In de nacht van 28 november werd, vlakbij de plaats waar het nieuwe kantoor komt, de oude voetgangersbrug over de spoorlijn weggehaald: het eerste zichtbare teken van de grootscheepse veranderingen in het Middelburgse stationsgebied. 1» toch de moeite waard om op te ruimen. Deze schoonmaakactie vormde de afsluiting van het project 'milieu- en afvalverwerking', waar de school zes weken mee bezig is geweest. Vaak wordt gezegd: 'Dat afval is niet van mij', maar de kinderen hebben nu geleerd dat als iedereen dat blijft zeggen er nooit iets schoon zal wor den. Vandaar dat zij nu besloten hebben om een keer zelf het zwerfvuil op te ruimen. In de toekomst willen zij dit ook vaker - in overleg met het waterschap - gaan doen. Tussen de najaarsstormen door op een mooie zonnige dag gingen ruim veertig leerlingen van De Wissel, school voor praktijkonderwijs uit Goes, met vuilniszakken langs een deel van de Oosterschelde lopen om zwerfvuil op te ruimen. De kinderen liepen langs de waterschapsdijken tussen Katse Veer en Goese Sas. Aanvankelijk leek er niet veel vuil te liggen, maar na ruim een uur hadden de kinderen toch 24 vuilniszakken gevuld. Naast blikjes, papiertjes en plastic zak ken werden er ook diverse schoenen en twee autobanden in het gebied gevonden. Al met al december 2000

Scheldestromen/de Waterwerker | 2000 | | pagina 12