Met 60... haal je de 80 wel! Het Veerse Meer leeft op Waterschap pakt uit Complete Schouwse kust in beheer van waterschap Eind vorig jaar is de kust van de Kop van Schouwen in beheer en onderhoud overge gaan van Rijkswaterstaat naar waterschap Zeeuwse Eilanden. Deze overdracht was een onderdeel van het landelijk decentralisatieplan 'Brokx-nat'. Met de dertien kilometer waterke ring erbij, is het waterschap nu verantwoorde lijk voor de veiligheid van de gehele kust van de Zeeuwse eilanden, hetgeen de duidelijkheid en de efficiëntie van het beheer ten goede komt. Voorlopig heeft deze overdracht geen gevol gen voor het beleid inzake de strandpaviljoens op dit stuk van de Zeeuwse kust. Dit slepende onderwerp is nog onderwerp van bespreking tussen met name gemeente en waterschap. In een volgend nummer van de Watera/erker leestuhier meer over... Sp/mw/ïïiïri! 0- Op zaterdag 16 juni pakt waterschap Zeeuwse Eilanden groots uit. Aan de dijk in Hoedekenskerke kuntutussen 10.00 en 16.00 uur aan allerlei activiteiten meedoen en kunt u kennis maken met van alles wat het waterschap doet in de omgeving. U kunt kijken hoe een gemaal en een noodge- maal werken en hoe water wordt gezuiverd zodat het de natuur weer in kan, maar ook hoe dijken en wegen worden onderhouden. Ook voor kinderen is er van alles en nog wat te doen: proefjes doen, graven, video kijken, schminken. Dit en nog veel meer kunt u zien en doen op de Dag van het Waterschap. erwerker kfcöï. 4xMl Op zo'n driehonderd kilometer waterschaps- weg geldt inmiddels een maximumsnelheid van zestig kilometer per uur. De opvallende Zone-60 borden kunnen de automobilist niet ontgaan. Sinds twee jaar beheert en onderhoudt Zeeuwse Eilanden objecten aan en in het Veerse Meer. Evenals in 1999 is ook het boek jaar 2000 afgesloten met een positief resultaat. De opbrengsten van de parkeergelden vielen iets hoger uit dan vooraf was begroot en het waterschap werd niet geconfronteerd met onverwachte tegenvallers. De medewerkers van Beheer Onderhoud van de sectoren Wegen en Waterkeringen hebben afgelopen 12 jaar weer heel wat werk verzet op en om het Veerse Meer. Zomaar een greep uit hun werk zaamheden: het renoveren van steigers, het aanbrengen van zwemmarkering bij het strand je van Vrouwenpolder, het fietspad Oranjeplaat-Oude Middelburgse haven voor zien van een nieuwe asfaltlaag, het opknappen van het parkeerterrein en de trailerhelling bij recreatieterrein De Piet en het plaatsen van nieuwe informatieborden (foto). maart 2001

Scheldestromen/de Waterwerker | 2001 | | pagina 12