Nieuwbouw op rwzi's Camperlandpolder De Verseput Walcheren Verschillende oude zuiveringsinstal- hoeveelheid afvalwater op te Camperlandpolder, De Verseput en laties van Zeeuwse Eilanden gaan vangen en dan moet er soms heel Walcheren. Op deze zuiveringen is verdwijnen. Andere zuiveringen wat worden vernieuwd. Lopende uitbreiding en verbetering het moeten uitbreiden om de groeiende nieuwbouwprojecten zijn meest nodig. De capaciteit van rwzi Camperlandpolder moet worden vergroot, omdat ook op dit eiland andere zuiveringen worden opgeheven (Kortgene en Colijnsplaat). Hiervoor wordt 8 km extra persleiding aangelegd en worden de leidingen van Kortgene hierop aangesloten. Op de rwzi komt ook een nieuw ontvangwerk en nabezinktank. Deze capaciteitsuitbreiding is al gericht op het feit dat in de toekomst ook het afvalwater uit Colijnsplaat hier moet worden ontvangen. Ook hier moeten weer leidingen voor worden aangelegd, die op de nieuw aan te leggen leidingen worden aangesloten. Het is de bedoeling dat in 2005 al het afvalwater van Noord-Beveland door rwzi Camperlandpolder wordt gezuiverd. De zuiveringen Dreischor en Brouwershaven op Schouwen-Duiveland gaan verdwijnen. De capaciteit van deze zuiveringen wordt opgevangen door rwzi De Verseput nabij Kerkwerve. De transportsystemen van de riool leidingen moeten daardoor veranderen om er straks voor te zorgen dat uit heel de omgeving het afvalwater naar de Verseput stroomt. Dit betekent dat het water in de leidingen soms de andere kant op moet gaan stromen, maar ook dat extra persleidingen met een totale lengte van 18 km moeten worden aangelegd en dat er nog zes rioolgemalen moeten worden gebouwd. Op de zuivering zelf wordt een extra nabezink tank gebouwd die net zo groot is als de huidige. Hierdoor kan de extra hoeveelheid water die naar deze zuivering komt, worden opgevangen. Ook wordt er straks voor gezorgd dat fosfaten en stikstof biologisch worden verwijderd. Het slib zal voortaan op de zuivering zelf worden ontwaterd door een zeefbandpers, waarbij de stap om het slib in te dikken wordt overge slagen. Het ontwaterde slib wordt vervolgens opgeslagen in opslagcontainers, waarmee het naar de slibverbranding kan worden vervoerd. De bediening van het gehele proces gebeurt straks vanachter het beeldscherm. Tenslotte wordt ook het bedrijfsgebouw uitgebreid. Begin januari is al een oude slibbuffer weg gehaald en momenteel wordt een put ge graven voor de nabezinktank. De Verseput is naar verwachting eind dit jaar klaar. Voor Walcheren ligt een voorontwerp gereed waarin een zuiveringssysteem is gedefinieerd. Eind dit jaar start de bouw van twee extra na- bezinktanks en twee beluchtingtanks op deze rwzi. Het streven is om dit begin 2003 gereed te hebben. Om het water over de zes nabezink- tanks te verdelen, is een opvoergemaal nodig. Bij de uitbreidingen wordt nadrukkelijk ge keken naar de stikstofverwijdering; vanaf 2003 wordt een rendement van 75% opgelegd. Een adviesbureau begeleidt het vervolgtraject van deze uitbreiding. Rwzi Camperlandpolder nabij Kamperland xïmïmammuuiuiimim liiifaiiii'iKifflKjS »-*r

Scheldestromen/de Waterwerker | 2001 | | pagina 13