Van de dijkgraaf De schouders eronder! Kilometers water compleet in beeld Rollen, rijden, varen... Schouw Archivaris of informatiemanager? Colofon Ontpoldering geënquêteerd? IV c^SE'B IBL/Qfr; BEW. EX. :4~) Waaronder? Onder de waterschapsbrede, sectoroverstijgende aspecten kwaliteit, arbo en milieu! Wiens schouders? Vooral - maarniet uitsluitend! - die van de medewerkers van de gloednieuwe stafafdeling KAM. Sandra Minneboo ging 's luisteren. Zeeuwse Eilanden is in januari begonnen met een grootscheeps programma om per eiland de waterhuishouding compleet in beeld te krijgen: ongeveer 3500 strekkende kilometer sloot en de bijbehorende kunstwerken zoals duikers en stuwen. Danielle Laing legt uit waarom en hoe. De afdeling Tractie beheert zo'n kleine tweehonderd voertuigen van allerhande vorm en formaat. Kees Sanderse is hoofd van die afdeling, vanwaaruit alles wordt gecoördineerd: 'Soms vergt het behoorlijk wat improvisatie talent. Maar we krijgen het altijd weer voor elkaar.' Een van de dagelijkse gebruikers van het materieel is machinist chauffeur Frans de Witte: 'Het is voor een machine niet goed als die telkens door een ander bestuurd wordt'. Waterschapsnieuws in vogelvlucht: nieuwbouw op drie rwzi's, Schouwse duinkust helemaal in beheer bij waterschap, de muskusrat in 2000, het parkeren van fietsen bij strandover- gangen, Nederlandse Gemalen Stichting omhelst De Piet en Boreel, het onderhoud rond het Veerse Meer en nog meer. Beroep onder de loep (VII): de archivaris. Fop Smit ontving Hannie Kool in 'zijn' koele archiefkelder en laat zien dat niet iedere archivaris beantwoordt aan het stoffige imago dat aan dat beroep kleeft. Maar, troost u, dit imago blijft wel intact: 'Ik heb een redelijk grote mate van nauw keurigheid.' Waterwerker is een uitgave van waterschap Zeeuwse Eilanden (afdeling Communicatie), verschijnt vier maal per jaar en wordt verzonden aan bestuur, medewerkers en relaties van het waterschap. Eindredactie Arend van der Wel Fotografie Rudy Visser Vormgeving Boom Kollektief, Goes Druk Jumbo Offset, Goes ISSN 1385-6413 Omdat chloor een negatieve invloed heeft op de waterkwaliteit, is dit magazine gedrukt op papier dat zonder chloor is gebleekt. Waterschap Zeeuwse Eilanden Bezoekadres: Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes Postadres: Postbus 114,4460 AC Goes Telefoon: (0113)241000 Telefax: (0113)227528 E-mail: info@wze.nl waterwerker 2 maart 2001

Scheldestromen/de Waterwerker | 2001 | | pagina 2