De omgeving In het Stationsgebied is het laatste halfjaar al veel veranderd. Het seinhuisje vertrok begin dit jaar naar Goes, tussen het Shell-station en het NS-station is geen boom of struik meer te bekennen, parkeren naast het station kan niet meer en fietsers hebben inmiddels een nieu we plek gevonden voor hun fiets. Dansschool Janvier sluit op 5 juni haar deuren. Hans Schild, projectleider van het Stationsgebied, zegt dat het nieuwe busstation nog dit najaar gereed is: 'Over een paar maanden is het eer ste resultaat van de werken rond het stations gebouw te zien. Dan beschikt Middelburg over een prachtig busplein aan de linkerzijde van het station. Het wordt een prachtig plein waar je ook even lekker van het zonnetje kunt genieten als je op de bus moet wachten.' De plannen voor het Stationsgebied zijn ont worpen door Palmboom Van den Bout Stedenbouwkundigen bv uit Rotterdam. Van hun hand is het masterplan Stationsgebied dat in 1998 het licht zag. Drijvende kracht ach ter het masterplan is Jaap van den Bout. In het plan geeft Van den Bout aan het Stations gebied nieuw leven in te willen blazen. Wat nu nog een enigszins geïsoleerd en verwaar loosd gebied is, wordt omgetoverd tot een plek waar het volgens Van den Bout goed toe ven zal zijn: 'Het gebied heeft nu nog geen functie. Je kunt het het best omschrijven als een breukzone tussen de monumentale bin nenstad en de naoorlogse woonwijken in Middelburg-Zuid. De plannen voor het gebied zullen dit tij keren. Het duurt niet lang meer of de eerste resultaten zijn te zien. Langzaamaan verandert het Stationsgebied in een verbindende schakel tussen de binnen stad en de andere zijde van het kanaal. Aan het nieuwe ov-station wordt reeds gewerkt en ook de voorbereidende werken voor het ver leggen van de Kanaalweg zijn gestart. Langs het kanaal komt een aantrekkelijke promena de met veel groen en fiets- en wandelpaden. Als stedenbouwkundige blijf ik nauw betrok ken bij de uitvoeringsfase. Ons bureau advi seert over de invulling van het gebied tot in het kleinste detail. We geven advies over de bomen en struiken die het best in de omge ving pasen, we adviseren welke stoeptegels gelegd moeten worden en we geven aan hoe ze er uit zien. In 2003 is het resultaat welke kleurde prullenbakken moeten zijn en bekend!' Projectgegevens Locatie Stationsgebied Middelburg Opdrachtgever Waterschap Zeeuwse Eilanden Architect Rothuizen van Doorn 't Hooft, Middelburg Projectarchitect TacoTuinhof Adviseur installaties Adviesbureau Cumae, Rotterdam Adviseur constructies ABT/adviesbureau voor bouwtechniek bv, Arnhem Partner op energiegebied Gemeente Middelburg Gebruiksoppervlakte 12.150 m2 Aantal bouwlagen 6, exclusief parkeerkelder Lengte, breedte 90 bij 32 meter Hoogste punt 24 meter Materialen buitenzijde Baksteen, gelijmd. Kleur: roestbruin Totaal aantal parkeerplaatsen Ca. 300, waarvan 125 voor het waterschap Start bouw parkeerkelder September 2001 Start bouw kantoor Januari 2002 Oplevering bouw September 2003 Het nachtelijk transport van het seinhuisje waterwerker 12 mei 2001

Scheldestromen/de Waterwerker | 2001 | | pagina 12