Van de dijkgraaf Een kantoor als beeldhouwwerk Een veilig gevoel Van onder naar boven Schouw Een duurzaam object Colofon Waarom ook alweer? Taco Tuinhof, architect bij Rothuizen van Doorn 't Hooft: 'De zwaarte van het grote, massieve blok hebben we gerelativeerd door het gebouw in de hoeken op te tillen en de wanden op bepaalde plaatsen naar binnen te vouwen'. Ben Geutjes vertelt wat er komt kijken bij de draagconstructie van een sculpturaal gebouw. En palen in het kanaal garanderen dat de waterschappers veilig kunnen werken. U~jMl I Een schriftelijke rondwandeling door een gebouw dat nog niet bestaat. Met een beetje fantasie wordt alles duidelijk: van parkeerkelder tot av-zaal en van laboratorium tot vlonderterras. De nieuwbouw in vogelvlucht: de buren, de omgeving, de voorlichting, de planning, de overlast tijdens de bouw en zo meer. De voorbeeldfunctie van het waterschap is terug te vinden in het definitief ontwerp van het nieuwe hoofdkantoor. Duurzaamheid is bij het waterschap meer dan een modewoord. Bas van de Vaart van het adviesbureau Cumae laat dat zien. Waterwerker is een uitgave van waterschap Zeeuwse Eilanden (afdeling Communicatie), verschijnt vier maal per jaar en wordt verzonden aan bestuur, medewerkers en relaties van het waterschap. Eindredactie Arend van der Wel Fotografie Rudy Visser Teksten Sandra Minneboo Illustraties Rothuizen van Doorn 't Hooft, Boom Kollektief en Tom de Jong/de fabriek de labor Vormgeving Boom Kollektief, Goes Druk ISSN Jumbo Offset, Goes 1385-6413 Waterschap Zeeuwse Eilanden Bezoekadres: Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes Postadres: Postbus 114,4460 AC Goes Telefoon: (0113)241000 Telefax: (0113)227528 E-mail: info@wze.nl Omdat chloor een negatieve invloed heeft op de waterkwaliteit, is dit magazine gedrukt op papier dat zonder chloor is gebleekt. waterwerker 2 mei 2001

Scheldestromen/de Waterwerker | 2001 | | pagina 2