Van de dijkgraaf www.wze.nl Zeg wat je doet, doe wat je zegt Bomvrij beton in de duinen Schouw Papier is geduldig Colofon Samenwerken werkt Ruim de helft van de zestig Nederlandse waterschappen heeft inmiddels een website als voorlichtingsmiddei. Zeeuwse Eilanden nam even de tijd, maar nu is er dan een website die er zijn mag! Internetredacteur René van Broekhoven schreef voor de Waterwerker een achtergrondartikel over 'zijn' site. Kwaliteit, arbeidsomstandigheden en milieuzorg: drie aspecten die altijd en overal, dus ook bij water- schapswerk, beter kunnen. Op de rwzi Walcheren vond een jaar lang een vergaande proef plaats, die resulteerde i een heus handboek. Danielle Laing sprak met drie collega's, die nauw bij dit proefproject KAM-zorg betrokken zijl Een lelijke, betonnen sta-in-de-weg of een leerzaam monument? Over bunkers in de duinen kan je verschillend denken. De Stichting Bunkerbehoud huldigt de tweede opvatting en wordt daarbij geruggesteund door het waterschap. Arend van der Wel ging met de voorzitter van de stichting twee door het waterschap toegankelijk gemaakte bunkers in. Waterschapsnieuws in vogelvlucht: eerste natuurvriendelijke oever op Schouwen- Duiveland, fietsparkeren op Walcheren, computergestuurde rioolgemalen en rwzi's, waterbeheer in Zeeuwse steden en Staatsbosbeheer en waterschap praten over Veerse Meer-objecten. Officieel is Jan Minderhoud 'juridisch medewerker', maar wat zegt dat eigenlijk over het dagelijks werk van Jan? Hij is namelijk dé waterschapper die van ruimtelijke ordening weet. Hij bekijkt bijvoorbeeld de J bestemmingsplannen van gemeenten met een kritisch waterschapsoog. Sandra Minneboo keek 's mee. Waterwerker is een uitgave van waterschap Zeeuwse Eilanden (afdeling Communicatie), verschijnt vier maal per jaar en wordt verzonden aan bestuur, medewerkers en relaties van het waterschap. Eindredactie Arend van der Wel Fotografie Rudy Visser en Breed Fotografie Vormgeving Boom Kollektief, Goes Druk Jumbo Offset, Goes ISSN 1385-6413 Omdat chloor een negatieve invloed heeft op de waterkwaliteit, is dit magazine gedrukt op papier dat zonder chloor is gebleekt. Waterschap Zeeuwse Eilanden Bezoekadres: Piet Heinstraat 77, 4461 GLGoes Postadres: Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon: (0113)241000 Telefax: (0113)227528 E-mail: info@wze.nl waterwerker juni 2001

Scheldestromen/de Waterwerker | 2001 | | pagina 2