Voor de nieuwsgierige burger is de informatie die te vinden is via de Regiokaart misschien niet altijd genoeg. Het hoe en waarom ver dient dan wat meer aandacht. In dat geval staat bij de werkzaamheden een vermelding (doorklikoptie) naar de knop Projecten. Zo kan het bijvoorbeeld zijn, dat wanneer het water schap begint met het baggeren van de grach ten in Middelburg, meer informatie over de achtergrond en reden daarvan wenselijk is. Interactie Uiteraard is er op de site nog veel meer te vinden dan alleen de Regiokaart. Nieuwsberichten worden bijna dagelijks (als er nieuws is uiteraard) ververst en ook voor de I kinderen is er een speciaal plekje. De knop Kids en water, die nu nog in de kinderschoe nen staat, geeft kinderen op een educatieve manier de kans om meer te weten te komen over water en waterschap. Tips voor spreek beurten, puzzels en een kleurplaat die van de home terug j vooruit t e-maiJ Waterschap Zeeuwse Eilanden en Landinriclrtiiigscoinmissie Schouwen-Oost (LIC) hebben met elkaar afgesproken dat de kosten voor het herstel van de Slikweg op Schouwen-Duiveland gedeeld worden. 113-06-2001} Welkom op de nieuwe site van het waterschap. Sinds 1 juni 2001 kunt u voortaan surfend het waterschap bezoeken. De site biedt voor ieder wat wils en heeft als eerste waterschap een actuele Regiokaart. [01-06-2001] Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft een nieuwe folder, behorende bij de fietsroute rond liet Veerse Meer. ontwikkeld. De nieuwe folder vertelt de lezer bijzondere water-weetjes over het landschap waar waterschap Zeeuwse Eilanden aan de Strandweg nabij Dishoek dagelijks geopend. Van 9.00 tot 18.00 uur kunt u uw fiets stallen voor de prijs van NLG 1,50 per dag. [01-06-2001] Op maandag 21 mei jl. presenteerde architect Taco Tuinhof het definitief ontwerp voor tiet nieuwe waterschapskantoor. Lees meer over het nieuwe -{ home ~y De professor gaat samen met jullie aan de slag. Hij onderzoekt, splitst, droogt, vervuilt, maakt schoon en lost op. Doe mee en ontdek de geheimen van de professor. Heb je ooit een bloem half zwart, half wit gezien? Met tips van de professor maak je die zelf. Neem een witte bloem met een sterke steel en splits die steel voorzichtig in de lengte. Dan neem je twee glazen water en je doet in het ene glas een beetje zwarte inkt bij liet water. In het andere glas doe je alleen water. Dan stop je de steelbelften ieder in een apart glai en laat dit een tijdje zo staan. Is dit gelukt? Dan ga je met de professor de volgende proef doen. Wat lost wel op en wat roet. wat drijft, zweeft of zinkt? Met de professor ga je dat nu eens lekker uittesten. Neem een paar glazen water en doe in ieder glas iets erbij, bi het eerste glas doe je een theelepel zout bij het water en je roert dat goed om. Lost het zout op of blijf je de zoutkorrels nog zien? Het eerste natuurlijk. De professor vertelt waarom: 'Ja, uhuh, dat zit zo, hum, dat het oplost, betekent dat de zoutmofeculen zich mengen met de watermoleculen, ja zo? Tussen de watermoleculen zitten kleine openingen, ja, ja, en daar gaan de zoutmoleculen in zitten. Hum. Maar, eh eh, soms lukt dat niet echt. De moleculen van sommige andere stoffen, uch, kunnen niet tussen de watermoleculen kruipen. Zo, zo. Die stofjes lossen dus zeer zeker niet op in water.' Kijk of de professor gelijk heeft en test het uit met suiker, soda, zand, meel, tuinaarde, zonnebloemolie, azijn, grind, stroop, afwasmiddel en wat je nog meer wilt... Klaar? Ga dan door naar de volgende proef. De professor vertelt:1 Zo, juist, zo, zo. In heel veel dingen zit water, oc al lijkt dat niet zo. Juist, uh, bijvoorbeeld in die zwart-wit bloem van juffie, urn um, iu koekjes en uh, in brood en bomen. Mensen zijn zelfs voor 70% water, ja, juist.' Met de professor onderzoek je nu zelf hoeveel water er in een boterham zit. site afgehaald kan worden, geven kinderen voldoende aanleiding om 's even lekker naar de site van het waterschap te 'surfen'. Als de site wat meer is gegroeid, zal deze knop levendiger gemaakt worden door het toevoe gen van bewegende beelden, spelletjes en geluid. Eerste stap Bij een internetsite is er geen sprake van één richtingsverkeer. Aangezien de site nog steeds verder ontwikkeld wordt, zijn alle tips en op- of aanmerkingen welkom. Dit kan iedereen eenvoudig doen door te klikken op e-mail of door te klikken op de knop Informatie. Daar is ruimte om naast het aanvragen van folders ook opmerkingen te plaatsen. Op termijn zul len bepaalde formele zaken zoals het aanvra gen van een kwijtscheldingsformulier of het doorgeven van een klacht via de site kunnen gaan verlopen. De eerste stap naar een digi taal waterschapsloket is gezet. De internetsite van het waterschap biedt kort om voor elk wat wils. Voor velen is het water schap nog steeds de boosdoener die de porte monnee lichter maakt. Door inzicht te geven in de organisatie en de werkzaamheden in de buurt kan iedereen voortaan heel makkelijk zien wat er met zijn belastinggeld gebeurt. waterwerker

Scheldestromen/de Waterwerker | 2001 | | pagina 5