Verkiezingen en even terug kijken Van de dijkgraaf ^odelbü^ Een poosje na de fusie van 1 januari 1996 werden de doelstellingen van de fusie geëva lueerd. Geconstateerd werd dat doorgegaan moest worden met de versterking van de maatschappelijke positie van het waterschap, met optimaliseren van de taakuitoefening en kostenreductie voor de burgers. Deze doelstellingen werden vastgelegd in het Masterplan 1997. De nu zittende algeme ne vergadering kon in 1998 aan de slag met de dezelfde aanpak ging gelden voor onderhoud en voorschriften. 'Blokken op klei' (project Zeeweringen), strandpaviljoens en de keur zijn slechts enkele zaken, die regelmatig in de algemene vergadering terugkwamen. Naast de taken die van oudsher bij de water schappen horen, speelt echter ook steeds meer de brede kijk een belangrijke rol. Zo was de rol van het waterschap rond het Veerse Meer regelmatig aan de orde in de Terugkijkend op deze bestuursperiode durf ik te concluderen dat er zakelijk bestuurd is door de algemene vergadering en in het algemeen op hoofdlijnen. Ook bij het waterschap zitten bestuurders natuurlijk met het dilemma 'Bestuur ik op hoofdlijnen of scoor ik bij de achterban?' De achterban is dan in de waterschapswereld niet alleen het district, maar ook nog de categorie. Ik constateer dat de zittende av-leden dit DOOR W AGosselaar <^JBEW. Ex/^> verdere uitwerking van het Masterplan. Optimalisatie van de taakuitoefening werd uitgewerkt in een aantal beleidsnota's. De Strategienota Zuiveringsbeheer had tot doel eenzelfde aanpak van het beheer in het hele gebied, technische aanpassingen en het halen van milieudoelstellingen, met als gevolg een indrukwekkend financieel plaatje, maar ook nieuwe installaties, verbeterd rendement en werken in voorbereiding.Voor alle andere sectoren geldt een vergelijkbare situatie. Een Groenstructuurplan met beheersplannen inclusief de aanzienlijke bijbehorende bedra gen, evenals een fietsnota met veel plannen ook op langere termijn. Bij waterkeringen werden de langetermijnplanningen gemaakt, zodat ook in die sector in het hele gebied algemene vergadering. De winst voor de bur ger (gemeenten hoefden geen tekorten meer aan te vullen) en het verstevigen van de posi tie van het waterschap (van groot belang bij toekomstige ontwikkelingen rond het Veerse Meer) zijn uiteindelijk meebepaiend geweest om de brede kijk van het waterschap ook voor het Veerse Meer verder uit te kunnen bou wen. Over de toekomstige ontwikkelingen in de waterschapswereld betreffende de finan cieringen en de bestuurssamenstelling werd inhoudelijk goed gediscussieerd en standpun ten bepaald. Een onvoorziene gebeurtenis zoals de water overlast in 1998 leidde tot snel investeren en een blik op de toekomst in het kader van Waterbeheer 21e eeuw. dilemma evenwichtig opgelost hebben. De kiezer beslist en ik ga er niet over wie vanaf volgend jaar het bestuur vormen, maar een algemene vergadering die in vier jaar zoveel besluiten op hoofdlijnen neemt, het belang van de burger ten aanzien van de kos tenontwikkeling in de gaten houdt en ook nog hart voor de taken van het waterschap heeft - zo'n algemene vergadering doet het beter dan menig bestuur zonder complexe samenstelling. Ik hoop in elk geval op een hoge opkomst op 6 maart 2002. Dat levert niet alleen een bestuur op dat zeer democratisch gekozen is, maar bewijst dat ook de kiezer hart heeft voor het waterschap. december 2001 3 waterwerker

Scheldestromen/de Waterwerker | 2001 | | pagina 3