Meer ruimte voor water en kwaliteit Zeeuwse Eilanden gaat met het water mee door Danielle Laing Water raakt ons allemaal. Gezond en schoon water, droge voeten, geen stinkende sloten en een goede afvalwaterverwerking; aspecten waar we allemaal mee te maken hebben in een omgeving waar water zo rijkelijk aanwezig is. Water is niet weg te denken uit ons leven. Toch is het eigenlijk vriend en vijand tegelijk. Men moet de rol van water beter gaan onderkennen en bewust worden van de stille kracht die het water in zich heeft. Als het aan waterschap Zeeuwse Eilanden ligt, krijgt het toekomstige waterbeheer een nieuwe wending. Op maandag 5 november werd het ontwerp-waterbeheerplan 2002-2007 'Met het water mee' ter inzage gelegd en op 8 november organiseerde het schap een congres waarbij allerlei betrokkenen hun mening konden geven over toekomstig waterbeheer. plan 'Met het water mee'. Zeeuwse Eilanden vindt dat het toekomstige waterbeheer een nieuwe wending moet krijgen en dat water meer ruimte en kwaliteit moet krijgen. Omdat waterbeheer niet langer een zaak is van het waterschap alleen, wil het schap dat partijen, die bij waterbeheer zijn betrokkenen, mee kunnen denken en hun mening kunnen geven over toekomstig waterbeheer. Daarom organi seerde het schap op 8 november jl. een con gres over de start van waterbeheer in de 21e eeuw op de Zeeuwse eilanden. Waterbeheer staat volop in de belangstelling. De wateroverlast van de laatste jaren, te weinig verbetering in de kwaliteit van het water en de te verwachten klimatologische omstandig heden zijn redenen geweest om op landelijk en regionaal niveau het beleid aan te passen aan integraal waterbeheer. Datzelfde nieuwe beleid voor waterbeheer staat ook volop in de belangstelling bij waterschap Zeeuwse Eilanden. Het schap speelt in op de genoemde ontwikke lingen met zijn nieuwe ontwerp-waterbeheer- Het eerste panel discussieerde over stedelijk waterbeheer. Van links naar rechts: K.A. Heijboer (gemeente Tholen), C.J. Colijn (provincie Zeeland), J.C. van Dijk-Sturm (gemeente Middelburg), A. W. van de Hoef (waterschap Zeeuwse Eilanden) en M.F.A.M. van Mierlo (ZMF). Optimale waterwereld Het waterschap wilde graag met betrokken instanties in de regio van gedachten wisselen over actuele aspecten van waterbeheer om zo te komen tot een optimale waterwereld. Het congres was dan ook een stimulans om in deze nieuwe eeuw op een frisse en concrete manier over 'ons' water te denken. Het nieuwe water- beheerplan bood voldoende handvatten om te discussiëren over het toekomstige waterbeleid. Daarnaast wilde het waterschap tijdens het congres duidelijk maken dat het plan inspeelt op ontwikkelingen en dat het vraagt om meer kwaliteit en meer ruimte voor water.Tijdens het congres waren provincie, gemeenten en buurwaterschappen ruim vertegenwoordigd, maar ook andere belanghebbende instanties, zoals natuur- en recreatieorganisaties waren aanwezig om hun mening te geven. De Grote Kerk in Goes diende bij dit alles als decor. december 2001

Scheldestromen/de Waterwerker | 2001 | | pagina 6