Een gezamenlijk kustplan voor Zeeland Dijken, duinen en duidelijkheid door René van Broekhoven Wie zou het nu niet willen? Een plan waarin verschillende overheidsorganisa- voor Veldhuis snel gemaakt. Alle stukjes van ties met één mond praten. Voor al diegenen die betrokken zijn bij de Zeeuwse de puzzel zouden wel eens goed in elkaar kun- kust gaat dit begin volgend jaar gebeuren, wantdan verschijnt er een geza- nen passen, aangezien de verschillende partij- menlijk Zeeuws kustplan. In dit plan zullen waterschap Zeeuwse Eilanden, en ieder hun eigen zwaartepunten in het kust- waterschap Zeeuws- Vlaanderen, provincie Zeeland en Rijkswaterstaat hun beleid hebben. Zo kun je globaal schetsen, dat visie geven op de toekomst van de Zeeuwse kust. de waterschappen bevoegdheden hebben op het terrein van dijken en duinen en de veilig- Het idee om gezamenlijk iets neer te zetten Zeeuwse Eilanden al vergevorderd met het heid daarvan, de provincie wat meer in het over de kustzone ontstond al vrij snel. waterkeringbeheerplan. Zo ver zelfs, dat er al ruimtelijke ordeningsaspect en dat Sectordirecteur Waterkeringen van water- een concept gereed lag voor goedkeuring Rijkswaterstaat van zich laat horen als het om schap Zeeuwse Eilanden, Wim Veldhuis, zag in door het bestuur. Daarnaast waren provinciale de stranden en de zee gaat. dat de vier hoofdrolspelers vrijwel gelijktijdig ambtenaren al in de weer met hun kustbe- bezig waren met hetzelfde, namelijk: het ont- leidsnota. Toen ook waterschap Zeeuws- Unieke samenwerking wikkelen van een meerjarenvisie voor de kust- Vlaanderen en Rijkswaterstaat met soort- Het idee om de kustkennis te bundelen in één zone. Zo waren ambtenaren van waterschap gelijke plannen bezig waren, was de optelsom gezamenlijk plan werd volgens Wilgerd

Scheldestromen/de Waterwerker | 2002 | | pagina 4