Bodemkwaliteit Walcheren in kaart Onlangs is de bodemkwaliteitskaart voor Walcheren vastgesteld. Hiermee is Walcheren het eerste eiland in het beheergebied van het water schap dat zijn geheimen van de bodemkwaliteit prijs geeft. Met deze bodemkwaliteitskaart, een mogelijkheid die voortkomt uit het Bouwstoffen besluit, kunnen opdrachtgevers in één oogopslag zien met wat voor grond ze te maken krijgen. Het verplaatsen en hergebruiken van grond moet namelijk als gevolg van dit Bouwstoffen-besluit tegenwoordig aan strenge regels voldoen. Zo moeten bouwstoffen (dus ook grond) gekeurd worden. Omdat al snel duidelijk werd, dat het ondoenlijk werd om bij grote projecten veel rela tief kleine partijen grond te laten onderzoeken, zijn op initiatief van de Dienst Landelijk Gebied bodemkwaliteitskaarten in het leven geroepen. Voor het waterschap wordt het als opdrachtgever bij bijvoorbeeld het aanleggen van natuurvrien delijke oevers en fietspaden straks goedkoper en makkelijker om soortgelijke projecten uitte voe ren. Het waterschap heeft met de inbreng van het Laboratorium Zeeuwse Waterschappen een uitvoerende taak gehad en krijgt met de inge bruikname van de kwaliteitskaart een eenvoudi gere manier om als bevoegd gezag zijn werk te doen. Om tot deze bodemkwaliteitskaart te komen is er intensief samengewerkt tussen gemeente Veere, stadsgewest Vlissingen- Middelburg, provincie Zeeland, Rijkswaterstaat, DLG en uiteraard het waterschap. Een beslissing over het zoetwaterplan Tholen is voorlopig uitgesteld tot de algemene vergade ring van 17 februari 2003. Eerst wil het water schap overleggen met alle betrokken partijen. Het uitstellen heeft twee redenen. Allereerst lij ken de problemen van de blauwalgen in het Volkerak-Zoommeer ernstiger te worden en lan ger te duren. Als deze ontwikkeling doorzet, betekent dit dat de inlaat van zoet water op Tholen voor langere tijd gestaakt wordt, terwijl er wel voor betaald zou moeten worden door de agrariërs. Het waterschap zal namelijk stoppen met de inlaat van water zodra er blauwalgen of andere verontreinigingen bij de inlaatpunten voorkomen. Daarom wordt Rijkswaterstaat gevraagd advies te geven over de mogelijke gevolgen van de blauwalgenbloei voor het zoet waterplan. De tweede reden is dat Gedeputeer de Staten van Zeeland het waterschap gevraagd hebben om geen besluit te nemen tot de conclu sies van het project Verkenningen Oplossings richtingen voor het Volkerak-Zoommeer van Rijkswaterstaat bekend zijn. Met dit project worden mogelijke oplossingen gezocht voor onder meer de problematiek van de blauwalgen. waterwerker 12

Scheldestromen/de Waterwerker | 2002 | | pagina 12