Als we het terrein van de rioolwaterzuiveringsinstallatie Walcheren oprijden. Deze hydraulische capaciteit wordt in het zien we het meteen: hier vinden bouwwerkzaamheden plaats. Vrachtwagens voorjaar van 2004 zelfs vergroot naar 7800 m3 met zand rijden af en aan, een dertigtal werklui lopen heen en weer en per uur. Dat is nodig omdat het aanbod van gereedschap en ander materiaal is in groten getale aanwezig. Normaliter geen afvalwater dat gezuiverd moet worden nog ideaal tijdstip voor een bezoek aan deze zuiveringsinstallatie, tenzij de ver- steeds stijgt. Het gezuiverde water dat de bouwingswerkzaamheden nou juist de réden van het bezoek zijn. Want enke- rioolwaterzuiveringsinstallatie verlaat, gaat Ie weken geleden werd begonnen met een ingrijpende uitbreiding en moder- vervolgens terug de natuur in. Dat geeft al het nisering van de rioolwaterzuiveringsinstallatie. Een project dat anderhalfjaar belang aan van zo schoon mogelijk water.' gaat duren. De rioolwaterzuiveringsinstallatie (rwzi) Walcheren moet om drie redenen aangepast worden. Allereerst moet worden voldaan aan de Europese regelgeving om 75% stikstof uit het afvalwater te verwijderen. Daarnaast wor den fosfaten straks niet meer op een chemi sche manier, maar op een biologische manier uit het afvalwater verwijderd. En omdat er meer water aankomt bij de zuivering, is een capaciteitsuitbreiding nodig. De totale kosten van het project bedragen 11,5 miljoen euro. Meer afvalwater Op het terrein van de rwzi worden we rondge leid door zuiveringstechnoloog Mare Augustijn. Hij laat ons zien waar het vuile rioolwater (influent) binnenkomt. 'Het eerste proces van zuivering', zo vertelt hij, 'is heel grof. Een rooster haalt verontreinigingen zoals bladeren, watten en plastic papiertjes uit het influent. Het water stroomt met een behoor lijke snelheid door het roostergoedgebouw. Maar dat is ook niet vreemd als je weet dat 6000 m3 per uur de installatie binnenkomt, oftewel het afvalwater van heel Walcheren.' Zuiveringstechrioloog MarcAui

Scheldestromen/de Waterwerker | 2002 | | pagina 6