ATERCOURANT Schap maait berm weer helemaal Nadelen van begroeiing gedeeltelijk snoeien zijn groter dan voordelen (door Rob Paardekain) GOES - Waterschap Zeeuwse schuilt op onverwachte momenten over- Eilanden gaat de wegbermen weer steekt en dat sommige mensen de bermen helemaal maaien. Het afgelopen jaar uit onvrede zelf zijn gaan maaien, werden bij wijze van proef alleen de Het waterschap heeft behoorlijk wat eerste paar meters gemaaid, maar uit klachten gekregen, bijvoorbeeld over het een evaluatie blijkt dat deze werkwijze verlies van uitzicht in bochten, het rom- te veel nadelenkent. melige gezicht en de aanwezigheid van veel distels. Door die distels ging boven- Het schap wilde weten of het wel nodig is dien de inzet van tractoren nauwelijks de hele berm te maaien. Daarom werden omlaag. Ze werden weliswaar minder een jaar lang alleen de eerste meters naast uren ingezet om de bermen te maaien, de wegv erharding weggehaald. Om het maar moesten vaak terug om de overtol- zicht voor automobilisten te handhaven, lige distels weg te halen. Ten slotte zeg- werd op hoeken wel de hele berm gen de tractorchauffeurs die de sloten gemaaid. De nieuwe methode blijkt maaien dat ze onvoldoende zicht hebben zowel voor- als nadelen te hebben. Een door de hoge begroeiing. Alles tegen voordeel is de forse besparing op het aan- elkaar afwegend, heeft het dagelijks tal manuren. Ook blijkt het lange gras dat bestuur van het waterschap besloten niet word gemaaid een ideale schuil- voortaan weer de hele berm te maaien, plaats voor allerlei soorten wildDesoiaat Dit jaar zal dat in drie maai rondes gebeu- Het lijstje met nadelen is wat langer. ren.De evaluatie van de maaiproef wordt Volgens het waterschap bieden de half maandag 17 februari besproken in de gemaaide bennen een desolate aanblik, algemene vergadering van het water- Ook krijgen rietwortels de kans zich snel schap. Deze openbare bijeenkomst uit te breiden met schade aan de funde- begint om 19.30 uur in het waterschaps- ring van de weg tot gevolg. Verder blijkt kantoor aan de Piet Heinstraat in Goes, dat het wild dat zich in het hoge gras ver- ptHttau v en si of* :sN;;e'

Scheldestromen/de Waterwerker | 2003 | | pagina 16