Werk aan de dijk Secretaris-directeur Joan de Visser: 'Ik zou er helemaal geen moeite mee hebben om in een open ruimte te werken...' komen dus heel wat voorzieningen die er nu niet zijn in het kantoor in Goes. Geen grote open vlakte dus, maar ook geen cellen. Op zoek naar de ideale mix. Denkomslag Zoals al eerder is opgemerkt, wordt er gepro beerd een andere denkwijze bij de medewer kers te bewerkstelligen. Dat bereik je niet door volgend jaar de medewerkers met vraagtekens achter te laten in het nieuwe, meer open kan toor. Daarom werkt het managementteam hard aan een nieuw Sturings- en Managementcon cept oftewel een SMC. Hierin wordt verwoord wat er verwacht wordt van de medewerkers. Joan de Visser verduidelijkt het nog een keer. 'We willen echt de boel gaan opengooien. Dat bereik je niet alleen door aparte kamertjes tegen de vlakte te gooien, maar er moet een omschakeling komen in de hoofden van de waterwerker mensen. Straks moet het zo zijn, dat we elkaar veel makkelijker aanspreken en we eens een praatje maken met collega's die normaal moeilijk te bereiken zijn in hun eigen kamer, in hun eigen sector op hun eigen afdeling. In het nieuwe SMC zal concreet gemaakt worden hoe we deze cultuurverandering willen berei ken. Zoiets verander je niet van de een op de andere dag, maar ik denk dat het nieuwe kan toor een belangrijke bijdrage kan leveren. Alleen al door het feit dat je dagelijks langs collega's wandelt waar je normaal niet zo snel komt. Je kunt zo veel sneller eens advies inwinnen bij iemand waar je het normaal niet zo snel aan zou vragen. Dat kan zeker verhel derend werken. Nuchter In de introductie is het voorbeeld van het Interpolis-kantoor in Tilburg al genoemd. Vrijheid en openheid zijn daar kernbegrippen geworden. Medewerkers wandelen daar bin nen op zoek naar een plek. Waar dat is, naast wie en wat je daar doet, mag je zelf weten. Vakantiedagen hoef je ook niet door te geven als je maar zorgt dat je je doelstellingen haalt. Uiteraard is het voor het waterschap niet mogelijk om deze richting op te gaan. Medewerkers van het waterschap hebben immers geen keiharde en concrete meetbare doelstellingen, zoals het aantal af te sluiten polissen per jaar. Waarom dan toch dit voor beeld? Om aan te geven dat het waterschap qua denken en doen wel een andere, vernieu wende kant op gaat, maar dat we niet in extremen moeten denken. Er zal continu kei hard gewerkt worden aan de dijken, wegen, het zuiveren van afvalwater en alle overige taken, maar niet op zwerfkeien en oorstoelen. Misschien blijven we als Zeeuwen daar te nuchter voor. Van goed naar beter. Dat is de naam van de reorganisatie die binnen het waterschap plaatsvindt. Een nieuwe organisatie is het gevolg en straks verhuizen we naar een nieuw kantoor met meer openheid en een andere denkwijze. De grote grijze loketten met norse ambtenaren waren al verleden tijd, maar straks echt geschiedenis. Hoe het er straks wel uit komt te zien? Daar kun je maar op één manier achterkomen. Het waterschap heeft de dijkvakken Reigersbergschepolder (nabij Rilland en Bath) en Baarlandpolder (in de omgeving van Baarland) getoetst aan de veiligheidsnorm. Bij beide dijkvakken is de meeste steenbekleding als onvoldoende beoordeeld en moet deze dus verbeterd worden. Dat gebeurt in de periode april tot oktober 2003 in het kader van project Zeeweringen: het samenwerkings verband van Rijkswaterstaat en de Zeeuwse waterschappen. Het materiaal dat gekozen is om de onvoldoende sterke delen van de dijk vakken te verbeteren, garandeert dat de natuur op termijn minstens herstelt. Vorig jaar startten de verbeteringswerken aan het dijk vak Zuidwatering (in de buurt van Ritthem). Ook de werkzaamheden aan dit dijkvak wor den in 2003 afgerond.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2003 | | pagina 8