Sint Philipsland onder de loep Baggeren in Middelburg op een oor na gevild Yerseke Moer wordt natter i- In het waterbeheerplan 2002-2007 'Met het gengroeperingen en de inwoners al bijna een water mee' wordt aangekondigd dat een aan- jaar loopt. Er wordt ondermeer bekeken hoe tal gebieden wat betreft de totale waterhuis- overlast door grondwater in de kern Sint houding kritisch onder de loep worden geno- Philipsland het hoofd geboden kan worden. Dit men en vervolgens verbeteringen zullen onder- voorjaar verschijnt de folder 'De water-kant van gaan. Eén van die gebieden is Sint Philipsland, Sint Philipsland' over dit project, die alle waar het overleg met andere overheden, belan- 'Fluplanders' in de bus zullen krijgen. Komende zomer neemt het waterschap maat regelen in het natuurgebied Yerseke Moer waardoor het gebied natter wordt; de natuur waarde van dit unieke landschap wordt daar mee verstevigd. Een gunstig bijkomend effect van de veranderingen is dat in- en omliggende agrarische bedrijven minder snel te kampen zullen krijgen met wateroverlast zoals in sep tember 1998. Hoe de vork precies in de steel zit, is te lezen in de eerste Nieuwsbrief Yerseke Moer, die aangevraagd kan worden door te mailen naaraw.vanderwel@wze.nl. Begin april zal de laatste hap verontreinigde bagger van de bodem van de Middelburgse Binnengracht worden genomen. Dit sane ringstraject startte in november 2001 en heeft een veelsoortig aantal tegenslagen gekend, waaronder asbestvondsten en faillissement van de eerste aannemer. Na een nieuwe aan besteding afgelopen najaar heeft aannemer Boskalis Dolman bv in december de draad weer opgepakt en is nu bezig het werk écht af te maken.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2003 | | pagina 9