12 'Ik kan niet wachten om terug naar Zeeland te komen." R.C.S, Sparta, Heerenveen, N.E.C. Nijmegen en Feyenoord. Dat zijn in vogelvlucht de clubs waar Dennis en Gérard de Nooijer hun voetbal- kunsten in de afgelopen jaren heb ben vertoond. Buiten het veld heb ben de broers hun handen vol, en wel aan hun gezinsleven. Zo is Dennis vader van drie kinderen en heeft Gérard er vijf. In de zomer van 2004 heb je grote kans dat, wanneer je één van de Vlissingse stranden bezoekt, je Dennis tegen het lijf loopt. Zijn recen te overgang naar zijn oude club Sparta maakt het mogelijk terug te keren naar Zeeland. "Ik heb nog steeds een woning in Vlissingen, maar ik laat een nieuwe bouwen, vlak bij het strand. Nu woon ik nog in Heerenveen, maar ik kan niet wach ten om terug naar Zeeland te komen", vertelt Dennis. Zoals het echte tweelingen betaamt, is ook Gérard bezig met bouwtekeningen voor een nieuwe woning in Oost- Souburg, Momenteel woont hij in een tijdelijke woning naast zijn nieuw te bouwen huis. "We slapen nu met z'n allen op één kamer. Het is ontzet tend gezellig, maar ik zal ook wel blij zijn als het nieuwe huis klaar is", aldus Gérard. Het contract van Gérard bij Feyenoord loopt aan het einde van het seizoen af. De Zeeuwse trots Het wordt tijd eens te gaan praten met de broers over hun binding met het Zeeuwse. Beiden hebben in hun tijd bij voetbalclub Heerenveen vier jaar in Friesland gewoond en Dennis woont er alweer bijna zes jaar. De afstand naar Nijmegen om bij zijn oude club N.E.C. te voetballen, nam hij voor lief. "Het was 160 kilometer rijden naar Nijmegen, maar ik heb het naar mijn zin in Heerenveen en bovendien gaan de kinderen er naar school. Het was zonde geweest om eerst te verhuizen naar Nijmegen en vervolgens weer naar Vlissingen. Toch bleef ik geregeld een paar nachten slapen in Nijmegen want het werd wel eens teveel." Van Zeeland naar Friesland. Je zou zeggen dat het op z'n minst erg wennen is. Volgens Dennis viel dat erg mee: "Je hebt makkelijke en stugge Zeeuwen en dat geldt ook voor Friezen. Ik mis alleen het strand wel ontzettend. Afgelopen zomer was ik weer in Vlissingen en met die hete zomer beviel dat per fect." Een ander gemis voor Gérard, maar ook voor Dennis, was het con tact met de familie. "Het is toch een kleine 300 kilometer rijden naar Oost- Souburg dus dat doe je niet zo snel, vertelt Gérard. Mocht Dennis ook

Scheldestromen/de Waterwerker | 2004 | | pagina 12