9 het waterschap weg ermee of toch maar niet? De waterschappen hebben in 2003 regel matig in de belang stelling gestaan. En niet altijd even positief. Hoe zien de Zeeuwen de toekomst van de waterschap pen? Drie willekeurige bezoekers van de Goese dinsdagmarkt aan het woord. Tineke van Willegen uit Kattendijke (links) "Ik betaal elk jaar een behoorlijk bedrag aan het waterschap en omdat ik in het buitengebied zit, zie ik wat er gebeurt. De sloten en de bermen worden bijgehouden en ik zie de muskusrattenbestrijder regel matig, Als ze mij kunnen aantonen dat het goed is wat ze doen, dan wil ik daar zeker aan mee betalen. Als ik dat niet zou zien, dan denk ik dat ik er wel over zou moppe ren en mezelf zou afvragen: waar betaal ik nu eigenlijk voor? Ook zou ik best meer willen weten over wat zo'n waterschap nou eigenlijk doet. Hoe maken ze de sloten schoon, wat voor werk doen ze aan de dijken? Dat zijn toch vragen waarop veel mensen het antwoord niet weten. Dus doe daar iets mee. Bij mij, en ik denk bij veel meer mensen, zou dat tot meer begrip leiden. Als je er te weinig van afweet, dan denk je toch, verdikkeme, waar gaat mijn geld naar toe?" Esther Gosselaar uit Goes (midden) "Het werk kan natuurlijk best door een commercieel bedrijf gedaan worden maar of het dan ook goedkoper wordt? Ik denk dat het wel tot concurrentie kan leiden en dat dan de prijs naar beneden kan, maar dat geldt natuurlijk voor alle ambtelijke werkzaamheden. Maar toch is het water schap niet overbodig. Die mensen hebben natuurlijk wel de expertise en de kennis van het gebied. Als je dat gaat uitbeste den, zou het misschien minder efficiënt worden. Het werk naar een andere over heid overhevelen, lost niks op. Dat blijft hetzelfde, is lood om oud ijzer en de mensen die nu bij het waterschap werken, verhuizen mee naar een andere overheid. Dat lijkt me niet echt een oplossing." Jan Bart uit Goes (rechts) "Ik geloof niet dat het een goeie zaak is om het werk van de waterschappen door een andere overheid of een bedrijf te laten uitvoeren. Het beheer van wegen zou wel uitbesteed kunnen worden aan provincies of gemeenten. Voor de burger wordt het wegenbeheer er dan een stuk duidelijker op. Waterbeheer en waterkeringen zijn kerntaken van een waterschap, die moet het waterschap zeker zelf blijven doen."

Scheldestromen/de Waterwerker | 2004 | | pagina 9