Zeeland is volgens het waterschap goed bevei ligd tegen het wassende water. Sommige mensen maken zich desondanks zorgen omdat de binnen dijken in Zeeland te laag zouden zijn. Hoe zit het nu eigenlijk met die bin nendijken? We vragen het Wim Veldhuis, direc teur van de dijken van Zeeuwse Eilanden. "Het is een groot misverstand dat verhogen altijd beter is." i&Ë! pi- i PFk. Wim, is het echt zo treurig gesteld met de binnendijken "Nee. Ik deel de aandacht voor de binnendijken maar dat er sprake van zou zijn dat de veiligheid in het geding is, bestrijd ik. We hebben het over restanten van vroeger. Polder- tjes die ingedijkt werden, weer inge dijkt en weer ingedijkt. We hebben die dijkjes nooit afgebroken omdat ze nog altijd een functie bleken te hebben. In 1953 hebben ze veel water gekeerd en veel ellende voor- komen. Wat we overigens in '53 ook gezien hebben, is dat binnendijken heel gevaarlijk kunnen zijn. Ze zijn onder andere bedoeld om een gebied in stukjes te delen. Als die stukjes te klein zijn en de binnen dijken eromheen te hoog, stromen die polders des te sneller vol met water en dan zitten mens en dier als ratten in de val. Zo zijn er heel erge dingen gebeurd juist omdat er binnendijken lagen. Verhogen kan ook gevaarlijk zijn." Wat nu als je achter een binnen dijk woont waar eigenlijk iets aan moet gebeuren? Moet je je dan zorgen maken? "Als je wilt weten of je veilig zit, moet je eerst kijken hoe het met de zeedijk zelf gesteld is. We onderwer pen die iedere vijfjaar aan een zeer strenge controle. Als we tot de con clusie komen dat er twijfel is, we ver trouwen het niet helemaal of wat dan ook, dan pakken we de twijfel bij de wortel aan. Eind jaren negen tig was er twijfel over de steenbekle ding van zeedijken. We hebben toen

Scheldestromen/de Waterwerker | 2004 | | pagina 10