Er gebeurt veel in het werkgebied van het waterschap. Zo hebben we in 2003 het veelbesproken fietspad langs de Hogelandsweg op Walcheren aangelegd. "Zo'n 35 jaar geleden wezen mijn ouders mij er al op dat ik erg moest oppassen op die gevaarlijke Hogelandseweg." handen In januari 2003 zijn we begonnen met de aanleg van dit langverwachte fietspad. Voor de omwonen den was dat niet altijd een pretje vanwege de afsluitingen en omleidingen, maar het is de moeite waard geweest. Wat zij ervoor terug hebben gekregen, is een prachtig fietspad. Het levert een grote bijdrage aan de veiligheid van de honderden jeugdige fietsers die dagelijks in Middelburg naar school gaan. De Hogelandseweg is voor de bewoners van de omliggende dorpen een populaire weg om van en naar Middelburg te rijden. Om de verkeersveiligheid van iedereen te kunnen garanderen, waren nieuwe verkeersmaatregelen hard nodig. Hieraan vooraf gingen (soms verhitte) discussies met dorpsraden, omwonenden en scholen. Allerlei plannen kwamen op tafel, van doseerinstallatie tot fietspad. Uiteinde lijk is de wens van de omwonenden in vervulling gegaan: de aanleg van een vrijliggend fietspad. Als Wim Flipse, inwoner van Westkapelle, er niet was geweest, dan had het fietspad er misschien nog steeds niet gelegen. Ruim zeven jaar geleden was hij degene die in de pen klom en alle dorpsraden, scholen en instanties in de omgeving aanspoorde om samen met hem voor een fietspad te strijden. "Ik heb zelf jarenlang over de Hogelandseweg gefietst. Zo'n 35 jaar geleden wezen mijn ouders mij er al op dat ik moest oppassen op die gevaarlijke weg. Nu heb ik zelf kinderen die veel over deze weg fietsen en het was er alleen maar gevaarlijker op geworden. Dat was voor mij reden om in actie te komen. Als ik het alleen had moeten doen, dan had ik zeker de moed opgegeven. Maar de dorpsraden en de gemeente waren zo enthousiast dat ik altijd heb gedacht dat het fietspad er zou komen. Toen ook het waterschap er alles voor wilde doen om het pad aan te leggen, stond niets de veiligheid van de Walcherse kinderen meer in de weg. Nu hebben we een resultaat dat er zijn mag!" Vorig jaar zijn de oude sloten gedempt en nieuwe gegraven en is het fietspad geasfalteerd. Er zijn twee fietsbruggen aangelegd waar het fietspad over de watergang gaat en er zijn vijf verkeers plateaus aangebracht op aansluitingen van wegen met de Hogelandseweg. In het hele gebied rond de Hogelandseweg mag niet meer harder worden gereden dan 60 kilometer per uur. Deze maatrege len tezamen maken dit stukje Walcheren weer heel wat veiliger. Wat nog rest is het 'vergroenen' van de omgeving. We hebben eind vorig jaar 3.230 struiken aange plant. Ook de Walcherse meidoorn is terug langs deze weg. Zo is er niet alleen een veilige fietsroute ontstaan, maar vooral ook een route waar de fietser met volle teugen kan genieten van de natuur.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2004 | | pagina 8