12 "Als wij storm en regen verwachten dan gaat er bij jullie vast een belletje rinkelen." Zo'n tien jaar geleden heeft Marjon haar Zeeuwse leven ingeruild voor een leven in de randstad. Ondanks het feit dat ze helemaal niet vaak terugkomt naar Zeeland, voelt ze zich nog altijd een rasechte Zeeuwse en hoeft ze er totaal geen moeite voor te doen om plat Zeeuws te praten als ze haar moeder aan de lijn heeft. Toen ze Zeeland verliet, ging ze in Utrecht meteorologie en fysi sche oceanografie studeren. "Daarvoor studeerde ik technische natuurkunde, maar ik wist al heel snel dat ik daar niet mee verder wilde. Ik wilde namelijk iets tastbaars doen en die theoretische natuurkun de zei me niet zoveel", vertelt Marjon. Vreselijk hoesten Na haar studie in Utrecht is ze direct bij de NOS terechtgekomen. "Tijdens mijn afstuderen bij het KNMI werd ik geplaatst op een onderzoeks afdeling. Ik moest veel programme ren op de computer. Niets voor mij dus. Ik zat vervolgens vaker bij de meteoroloog om te zien wat de weersverwachtingen waren, dan op mijn eigen plek achter de computer." Marjon heeft toen meegedaan aan een screentest bij de NOS waar ze iemand zochten om het weer te pre senteren. "Eigenlijk was mijn eerste screentest voor mijn gevoel niet zo'n succes. Ik moest namelijk iedere keer vreselijk hoesten, maar toch werd ik aangenomen." Zeeuwse babbelaar Marjon begon toen met de ochtend diensten bij de radio. Daar is ook één van haar grootste hobby's ontstaan. "Ja, sinds ik bij de NOS zit, ben ik een trouwe kijker van de soapserie 'As the world turns' geworden. Zo rond 8.30 uur had ik pauze en dan ging ik tv kijken en dat programma werd toen altijd her haald. Sindsdien ben ik er compleet aan verslaafd." Haar wereld breidde zich uit naar tv en ze vindt haar beroep als meteoro loog nog erg leuk. Enthousiast vertelt ze: "Ik zoek alles zelf uit, ben tegelij kertijd redacteur, eindredacteur en ook nog eens presentator. Aan de andere kant is het ook eenzaam, want je kunt met niemand overleg gen." Dat laatste is eigenlijk ook het enige nadeel, want deze Zeeuwse

Scheldestromen/de Waterwerker | 2004 | | pagina 12