13 Na de bekende de vorige Waterw aan de Zeeuwse we Hond. In een gezellig werkplaats Hilversum, spra geboren en getogen Thools als weervrouw, haar leven in over wat het waterschap voor ha "Vroeger keek ik al naar de wolken en als het sneeuwde volgde ik de sneeuw vlokjes tot ze op de grond vielen." babbelaar houdt van mensen om haar heen en staat altijd klaar voor een lekker kletspraatje of een goed gesprek. Boos We willen weten wat het waterschap voor Marjon betekent. Resoluut ver telt ze dat ze vindt dat het water schap volgens haar goed werk doet. Daarbij weet ze te vertellen dat we het water zuiveren, dijken bewaken en muskusratten vangen. "Ik denk ook dat de weersverwachtingen erg belangrijk zijn voor het waterschap. Als wij storm en veel regen verwach ten of misschien wel sneeuw en glad heid, dan gaat er bij jullie een belle tje rinkelen. Maar zijn jullie dan ook boos als wij het verkeerd hebben?" Nee, natuurlijk zijn we niet boos. Marjon hoort het echter vaak: "Dat heb je gisteren niet gezegd" of "Waar blijft die beloofde zonneschijn nou?" Marjon legt uit dat als er een kleine stroming boven Nederland ligt en de wind maar een klein beetje van richting verandert, je al een heel ander weerstype kunt hebben en dan kunnen de weerspecialisten het wel eens fout hebben. "Bovendien is het nooit goed wat je vertelt, de één vindt barbecueweer geweldig, de ander heeft juist last van die warmte. Het weer is gespreksonderwerp num mer 1 en dat zal voorlopig nog wel zo blijven." Sneeuwvlokjes We gaan nog even terug naar Marjon zelf. Dat ze een echt buitenmens is, blijkt wel uit haar hobby's: wandelen, fietsen, tuinieren en paardrijden. Van kleins af is ze dol op de natuur. "Vroeger keek ik altijd al naar de wolken en als het sneeuwde volgde ik de sneeuwvlokjes totdat ze op de grond vielen. Mooi vond ik dat." Haar liefde voor de natuur heeft ze van geen vreemde. Ze kwam vaak op de boerderij van haar opa en van hem heeft ze veel geleerd over de natuur en natuurlijk het weer. We krijgen de indruk dat een boerderij iets is waar zij zelf van droomt. Misschien moet ze toch maar eens terugkomen naar Zeeland?

Scheldestromen/de Waterwerker | 2004 | | pagina 13