Een multi-functioneel gebouw. Die stempel mag het waterschapskantoor inmiddels wel dragen. Want naast zo'n 220 mede werkers van Zeeuwse Eilanden, werken er ook nog eens mensen van het waterbedrijf Evides, het projectbureau Zeeweringen van Rijkswaterstaat en provincieambtenaren van infrastructuur, Verkeer Vervoer in het kantoor. Joan de Visser, secretaris directeur van het water schap, kijkt uit naar het werken in het nieuwe kantoor. "Het gebouw staat op zo'n schitterende locatie, dat moet voor meerdere doelen te gebruiken zijn." In het najaar van 1999 besloot de algemene vergadering (av) van Zeeuwse Eilanden dat er een nieuw gebouw zou verrijzen langs het Kanaal door Walcheren. Uiteraard kreeg de ambtelijke organisatie hier mee geen carte blanche. Tijdens het bouwproces hield Joan de Visser dan ook continu de vinger aan de pols. Extra verdieping Vooruitlopend op eventuele toe komstplannen besloot de av dat het gebouw ruim van opzet moest zijn. Er kwam een extra verdieping bovenop die vast wel te verhuren zou zijn. De Visser: "De av zei er wel bij dat die verdieping geld moest opbrengen en dat op het moment dat we in het gebouw zouden gaan, de vijfde verdieping verhuurd moest zijn. Zowel het waterbedrijf Evides als de provincie wilden maar wat graag een plek in ons gebouw. Binnen no-time was de verdieping dan ook verhuurd. Een paar verdie pingen lager vinden we ook nog eens zo'n dertig medewerkers van het projectbureau Zeeweringen van Rijkswaterstaat." Hartstikke stevig vol Maar na wat doorvragen blijkt er nog een reden te zijn om het gebouw goed te vullen: "Ik denk dat veel mensen die langs het gebouw komen zeggen, tjonge jonge zeg, daar hebben ze wel even een gebouw neergezet! Dat is natuurlijk niet goed voor ons imago. Tenzij we aan kunnen tonen dat we dat gebouw optimaal benutten en zorgvuldig omgaan met het geld van de burger. Ook voor de samen werking is het prachtig. Met Evides

Scheldestromen/de Waterwerker | 2004 | | pagina 10