BB Dl de begane grond en de eerste verdieping is het labora um van Zeeuwse Eilanden te vinden. Tot half juli 2004 was het gevestigd in Sluiskil. Voor het merendeel van de medewerkers betekent dat dagelijks een ritje door de Westerscheldetunnel om op hun werkplek te komen. Ze hebben er echter een prima werkomgeving voor terugge kregen. Zo is het oude meubilair vervangen en voldoen de werkplekken volledig aan de eisen van deze tijd. Ellen Verbraeken-Lambert, hoofd van het laboratorium, gaat er in het nieuwe gebouw samen met haar club extra hard tegenaan: "Ons laboratorium is een sterlab. Dat houdt in dat we een bepaalde kwaliteit garanderen en daarmee zijn we in het voordeel ten opzichte van gewone laboratoria. De komende tijd gaan we ons richten op het binnenhalen van nieuwe klanten zodat we een betere positie in de markt kunnen verwerven. Ik ben ervan overtuigd dat dat gaat lukken. Aan de faciliteiten in ons nieuWe laboratorium én dé medewerkers zal het niet liggen!" -- .a.- ..&r Binnenhuisarchitect Nino Graziosi van Graziosi- Progetti Interieurarchitectuur uit Den Haag is in 2002 de uitdaging aangegaan om het interieur van ons kantoor te ontwerpen. Het was voor hem spannend om het gebouw en zijn aparte architectuur, de waterschapswensen en zijn eigen werkwijze met elkaar te combineren. Hij heeft als het ware het kantoor binnenstebuiten gekeerd, want er zijn geen gangen met cellen meer. De flexunits (verga derkamers van verschillende formaten) en kasten dienen juist als ruimtescheiders. Met dat doel in gedachten heeft Nino de units kleurrijk ingericht om zo het geheel te scheiden. De natuurlijke kleu ren, die ervoor zorgen dat iedereen weet bij wat voor soort kamer hij of zij staat, sluiten naadloos aan bij de natuurlijke materialen van het gebouw. Door het plaatsen van hoge en lage kasten, creëert hij aparte ruimten binnen een open indeling. Hij is ervan overtuigd dat er iets bijzonders is ontworpen.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2004 | | pagina 4