12 "We hebben, nou ja, dat klinkt zo cliché als het maar zijn kan, aan een half woord of zelfs niks genoeg." commercie Bij vader en zoon De Nooijer stroomt voor 100% Zeeuws bloed door de aderen. Toch stond hun wieg niet in Zeeland maar in Eindhoven. Pas toen Menno zeventien was, verhuisden ze naar Zeeland. Paul: "We zochten een groot huis waar plek was voor een studio. We kwamen toen al vaak in Zeeland voor ons werk. Het is dus niet helemaal toevallig dat we hier terecht kwamen. Er bleken in Middelburg prachtige, grote panden leeg te staan die niemand wilde hebben. Wij koch ten er één van. We vielen met onze neus in de boter want we gingen wonen en werken in één van de mo- iste huizen van Middelburg." Vooroordelen bevestigd Paul: "Ik ben ooit begonnen als bedrijfsfotograaf. Op een gegeven moment kreeg ik in een gesprek met mijn baas te horen dat ik opslag kreeg." Menno: "Mits je je lange haar afknipte..." Paul: "En een jasje aan zou doen... Ondanks de prachtige vooruitzichten heb ik toch nee gezegd. Ik voelde me in mijn persoon lijke vrijheid aangetast en ben vervol gens voor mezelf begonnen. Dat was in '68." Al snel rolde Menno ook in het vak: "Ik ben er natuurlijk mee opgegroeid maar ik wilde er eigenlijk niet in door. ledereen vroeg altijd of ik later het bedrijf over ging nemen. En daar zet je je dan tegen af. Ik wilde naar de Landbouw Hogeschool in Wageningen. Maar uiteindelijk werd het de kunstacademie in Tilburg. Daarna heb ik een jaar in Amerika gewoond. Pas als je daar woont, wordt echt duidelijk hoe Amerika is en dat bleek nog erger te zijn dan de vooroordelen. Bovendien miste ik het samenwerken met Paul. We hebben, nou ja, dat klinkt zo cliché als het maar zijn kan, aan een half woord of zelfs niks genoeg." Clip voor U2 De De Nooijers zijn kunstenaars in hart en nieren. Paul: "We hebben ooit een commercial gemaakt voor het ministerie van VROM. Die sloeg zo aan dat die een paar weken dagelijks te zien was op MTV. Toen kregen we alle popgroepen van de wereld aan de telefoon. De ene dag hadden we U2 aan de lijn en de andere dag

Scheldestromen/de Waterwerker | 2004 | | pagina 12