vanuit de douche van het Smalhuys zicht op een breed kantoor Gezinssituatie Het leven van Annelieke Landré (36), Marcel Filius (33) en de kleine Wisse (1) staat grotendeels in het teken van water. Annelieke is verkeersveiligheidsspecialist bij het waterschap en Marcel heeft een watersportbedrijf in Kamperland. In hun vrije tijd brengen ze menig uurtje door op kleine en grote zeilboten. En ook voor Wisse hangt er natuurlijk al een zwemvestje klaar. Zijn eerste zeiltripje heeft hij achter de rug en hij vond het prachtig! Woonsituatie Annelieke woont hemelsbreed op 150 meter afstand van kantoor in het Smalhuys, zoals ze hun drie meter brede, kleurige huis noemen. Kijkend door het douche- raam ziet ze nog net een stukje van het dak. Annelieke vreest wel dat het een op gave wordt om iedere dag voor 9.00 uur op kantoor te zijn. De trein kan ze niet meer gebruiken als stok achter de deur en Marcel zorgt 's morgens voor Wisse, ook voor hem hoeft ze niet vroeg uit bed! Annelieke concludeert dan ook dat het gebouw eigenlijk té dichtbij staat... Gesprek van de week Heien... Dat was het gesprek van de week in het Smalhuys. De familie wil een nieuw huis laten bouwen aan het water in Kamperland (zodat Annelieke weer wat verder van haar werk woont en Marcel er bovenop). Ze zitten met span ning op de uitslag van de sondering te wachten. Met andere woorden: wel of niet heien en dus wellicht nog wat cen tjes besparen. En Wisse bla-blaat er lek ker tussendoor en smeert zijn boterham paté aan zijn wangen.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2004 | | pagina 16