de voorrang 's winters moeten sommigf strand- viljoens echt weg "Die tienduizend tegels neem je ook niet zomaar onder je arm mee." 'Het is een gunst om op het strand te mogen staan met je bedrijf." vijftien meter naar voren verplaatst en één meter hoger gezet. Dit alle maal om de veiligheid van de kust (en zijn paviljoen) te waarborgen. Wij vroegen hem wat hij nou van het waterschapsbeleid vindt en wat hij er voor moet doen en laten. Begrip "Het fijne van het waterschap zijn de directe contacten. De medewerkers die de waterkeringen onderhouden weten wat er allemaal speelt plus dat Zeeuwse Eilanden zich goed kan inleven in de kant van de onder nemer. Gemeenten kunnen heel radicaal zijn. als iets moet veranderen dan moet het ook direct gebeuren. Bij het waterschap tonen ze veel meer begrip en zien ze in dat sommige dingen ook even tijd kosten. Je moet tenslotte de man kracht en de middelen vinden om even je strandtent te verhuizen." Zo begint Simpelaar ons te vertellen. Tienduizend tegels Hij is 23 jaar geleden begonnen met zijn strandpaviljoen onder aan de duinen. "Ik wist al op veertienjarige leeftijd dat ik in zo'n paviljoen wilde werken. Mijn familie beheert ook twee strandtenten hier verderop. Die twee strandtenten breken we in de winter wel altijd af voornamelijk omdat ze op gevaarlijke punten staan, niet omdat het moet. Op zich kost het niet zo heel veel moeite om ze te verwijderen. Zij hebben alle maal uitneembare schotten en de daken bestaan uit golfplaten. Dan is alles in twee weken weg. Ik heb het ook twee jaar gedaan. Je hebt dan helemaal geen zorgen meer, maar door de eisen van tegenwoordig wordt het ook steeds moeilijker om een flexibele strandtent te hebben. Ik heb namelijk zo'n 10.000 tegels in de keuken en in de toiletten zitten en die neem je niet zomaar mee." Een dwaas man "Natuurlijk heeft het waterschap bepaalde prioriteiten en uiteraard botst dat wel eens met onze wensen. Het verplaatsen van onze paviljoens kost tenslotte een hoop geld. Ais je ziet hoe prachtig en groen de duinen er nu bijliggen, is het niet nodig om voorlopig iets te veranderen. Het opspuiten van de stranden is zeker nog niet nodig." Simpelaar sluit ons gesprek af met de bijbeltekst: 'Alleen een dwaas man bouwt op zand'. Simpelaar: "Dus ja, als strandtent houder weet je waar je aan begint. Bovendien vind ik dat je het als een gunst moet zien dat je hier op het strand mag staan. Dat moet iedereen goed in de gaten houden."

Scheldestromen/de Waterwerker | 2004 | | pagina 11