12 "Ik groeide op in een echt Zeeuws dorpje en mijn eerste woorden waren ook zuiver Zeeuws." Harmen Siezen is geboren in Noord- gouwe en enkele jaren getogen in Dreischor op Schouwen-Duiveland. Hij heeft er maar een paar jaar gewoond, maar zijn liefde voor Zeeland is er zeker niet minder op geworden. "Ik groeide op in een echt Zeeuws dorpje en mijn eerste woorden waren ook zuiver Zeeuws. Al vrij snel verhuis den we naar Zaltbommel, maar iedere zomer gingen we naar de boerderij van mijn oom op Duiveland. Ik ben nog steeds dol op Zeeland", aldus Harmen. Toeval wil dat hij midden op de Veluwe zijn huidige vrouw tegen kwam van wie de ouders van datzelf de eiland kwamen. Ze vroegen aan elkaar waar ze vandaan kwamen en beiden wisten ze zeker dat ze nog nooit van die kleine dorpjes gehoord zouden hebben. Vol verbazing ont dekten ze dat Harmen van hetzelfde Zeeuwse eiland afkomstig was als de ouders van zijn geliefde. Ut ei zó motte weze", vult hij in het Zeeuws aan. Vierkante ogen Tot enkele jaren geleden was Harmen bijna dagelijks op de buis te zien. "Ik mis het echter helemaal niet", zegt hij resoluut. Hij legt uit: "Het was namelijk niet alleen het voorlezen van de berichten om 20.00 uur, maar het vele lezen van alle wereldwijde nieuws berichten, het redigeren en het mon teren van alles kwam er ook nog eens bij en dat was altijd veel werk. Je kreeg er soms vierkante ogen van. Er kwam ook altijd veel narigheid voorbij, wantje kreeg werkelijk allerlei beel den binnen waar je weer een selectie uit moest maken, maar op een gege ven moment went het wel, je moet jezelf er ook voor leren afsluiten." Niks moet We zien duidelijk dat Harmen momen teel echt van zijn leven geniet, want hij zegt het volgende daarover: "Het leven is echt mooi op het ogenblik. Het is een tijd waarin niets moet en alles mag en dat is genieten. Ik hoef me niet meer te verdiepen in allerlei

Scheldestromen/de Waterwerker | 2004 | | pagina 12