13 In een gezellig Middelburgs café treffen we C a rol ij n Lilipaly. Zeeuwse hoogvlieger van Europees niveau! Ze werkte voor MTV, NBC Europe en voor het NOS-journaal. Woonde onder andere in Londen, Brussel en Amsterdam. Nu is ze teruggekeerd naar het Zeeuwse en freelanced voor Omroep Zeeland. 'Het water, de horizon en dan de lucht. Het is goed voor je hoofd, die leegte." terug in Zeeland. Natuurlijk omdat mijn ouders hier wonen maar ook omdat Zeeland iets heel bijzonders heeft. Het simpele beeld van de ver gezichten", ze tekent fictieve strepen met haar handen: "het water, de horizon en dan de lucht. Het is goed voor je hoofd, die leegte. Zeker als je een heel hectische job hebt. Alle stress is weg als je in de duinen staat en naar de horizon kunt kijken." Het werken bij Omroep Zeeland lijkt veel op dat wat ze deed bij de lande lijke televisie, hoewel er natuurlijk wel verschil zit in de onderwerpen. "Soms denk ik wel eens: 'Nou gaat het alweer over de uienteelt.' Maar ik begrijp ook heel goed dat dat in Zeeland een belangrijk onderwerp is. Uien, water en visserij. Dat is alle maal echt Zeeuws nieuws. Maandag had ik nog een waterschapsonder- werp- het ging over de kwaliteit van het oppervlaktewater." Niks is zeker Blijft ze voorgoed in Zeeland? "Ik blijf nergens permanent. Vanaf dat ik het huis uit ben, ben ik bijna om de twee jaar verhuisd. Voor mijn dochter is het nu goed om even een pas op de plaats te maken. Ze is net begonnen op de middelbare school en misschien blijf ik hier voor de duur van die opleiding, maar niks is zeker." Veiligheid Carolijn komt het waterschap natuurlijk ook nogal eens tegen als Zeeuwse nieuwslezeres dus ze weet er wel het een en ander van. Ze somt op: "Iets met dijken, beheer en behoud ervan. Jullie doen ook iets met het vangen van bevers en ratten! (beverratten en muskus ratten, red.) En met aanplant van groen?" Zelf vindt ze dat ze het nog niet goed genoeg weet. "Toen ik jullie rekening kreeg, vroeg ik me wel af wat jullie nu precies doen voor dat bedrag." Uitgebreid lichten we onze werkzaamheden aan Carolijn toe. Ze luistert heel geïnteresseerd en concludeert na afloop: "De veiligheid is wel heel belangrijk voor jullie. En dat is maar goed ook, want als ik dan langs die dijk rijd in Westkapelle, dan denk ik wel eens: 'Als die duinen hier wegslijten dan hebben we wel een groot probleem'."

Scheldestromen/de Waterwerker | 2005 | | pagina 13