bent u veilig g achter onze dijken Hooggeleerde heren vertellen ons regelmatig dat we in Nederland niet veilig zijn. Dat ook de Zeeuwse kust zijn 'zwakke schakels' kent. Weerman nen verdrinken bijna in de badkuip om aan te geven dat de zeespiegel stijgt. Weinig mensen beseffen echter dat waterschap Zeeuwse Eilanden een rol speelt in al deze ontwikkelin gen. Voor ons een reden om via onze imagocampagne in de (nabije) toekomst nog duidelijker te maken wat onze rol is en hoe wij anticiperen op zaken als klimaatontwikkeling. Een uitspraak van een onderzoeker die aangaf dat na de Deltawerken in Nederland niets gebeurd is aan de veiligheid, is dan ook onterecht en misleidend. Zo werken we op dit moment aan plannen voor versterking van stukken kust om toekomstige zeespiegelrijzing te kunnen opvangen. Maar we doen meer. Sinds 1997 ver sterken we met Rijkswaterstaat de Westerscheldedijken. Binnenkort ko men ook de Oosterscheldedijken aan de beurt. Bij hoog water en storm is het waterschap paraat, de peilboot controleert de oevers en we bekijken elke vijf jaar of de dijken nog sterk genoeg zijn. Om ook in de toekomst aan de nieuwste inzichten te voldoen, worden gelden aan het ministerie gevraagd. We krijgen niet alles wat we graag willen, maar zeggen dat er niets gebeurt, is niet terecht. kijk! 14 W.A. Gosselaar Dijkgraaf onder handen: sterke dijken 11 J Waterwerker is een uitgave van waterschap Zeeuwse Eilanden. Redactie Linda van Dijke, Sandra Minneboo, Christine Reule, Danielle Steijn-Laing en Rudy Visser Fotografie Rudy Visser Vormgeving en opmaak Boom Kollektief Goes Druk Jumbo Offset Goes ISSN 1385-6413 Redactieadres en informatie over gratis abonnementen Waterschap Zeeuwse Eilanden, t a v. Communicatie, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Tel. 0118 - 6Z1000 Fax 0118 - 621990 E-mail communicatie@wze.nl Website www.wze.nl.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2005 | | pagina 2