7 "Ik spring nooit over boord, ook niet bij brand." een nieuw kunststof bovendek aangebracht op de steiger bij de Mosselplaat, een van de eilandjes die het waterschap in beheer en onder houd heeft. Het haventje bij de Felixweg op Noord-Beveland hebben we helemaal opgeknapt. En ook de voorbereidingen voor het zomersei zoen zijn afgerond. De zwemlijntjes zijn terug gelegd in het water zodat kinderen niet in het diepe gaan zwemmen. Ook hebben we op diverse plaatsen drijvende steigers geplaatst zodat er meer ruimte is voor boten om aan te leggen. Verder hebben we in geul De Piet twee hardhouten damwanden vernieuwd zodat boten hier weer op een veilige manier kunnen afmeren." Opgeruimd staat netjes Berry vertelt enthousiast verder over zijn dagelijkse werk: "In de zomer zit ik acht uur per dag op het water. We hebben in totaal 65 grote afvalcon tainers op de verschillende eilandjes staan die geleegd moeten worden. Tijdens topdrukte zetten we vóór het weekend lege containers neer en moeten we deze direct na het week end alweer verwisselen. Ook de vuile toiletten moeten omgeruild worden voor schone. Dit transport gebeurt allemaal met deze boot. Maar ook het onderhoud op sommige eilandjes wordt door ons gedaan. Maaien, zieke bomen weghalen, nieuwe bomen en struiken planten noem maar op. We krijgen best veel te maken met vernieling op de eilandjes. Het omzagen van jonge boompjes is iets wat helaas regel matig voorkomt." Vrijheid blijheid "Ik heb een hele leuke baan. Ik heb veel vrijheid en ik werk in een ver schrikkelijk mooi gebied. Vooral als je eens op pad gaat met de bos wachter op een van de eilandjes, die kan hartstikke leuk vertellen. Ik heb natuurlijk ook regelmatig contact met vissers, watersporters en andere recreanten." Als een echte kapitein vertelt hij tot slot dat hij nooit over boord zou springen. "Waarom zou ik? Wat moet je in het water doen? Bij brand? Uitkrijgen doe ik het zeker." Maar ja, Berry zit ook bij de brandweer van zowel Veere als Kamperland. Dus behalve schipper is Berry ook hovenier, taxichauffeur, hengel- specialist, spuitgast maar vooral waterschapper in hart en nieren.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2005 | | pagina 7