20.00 uur - lees: twintig punt nul nul uur - "Het is zaterdag 23 juli en de bouwvak is los", Jaap van der Hiele, politie Zeeland, spreekt de opsporingsambtenaren en politieagenten toe. Nog een beetje slaperig van het middagdutje luisteren ze naar de briefing op het politiebureau van Serooskerke. Zes auto's gaan straks op pad om te controleren op illegale recreatie, het stoken van vuurtjes, fout parkeren, vissen zonder vergunning en vernielingen. "Het waterschap kon telkens de troep opruimen." kamperen!" geparkeerd. We gaan te voet over de dijk. Het is inmiddels donker; we moeten goed opletten voor de koeienvlaaien. Luc is er zeker van dat er hier kampeerders zijn. "Wat doet die auto daar anders?" En ja hoor, een paar honderd meter verder tref fen we een gezellig kampementje. Vier jongelui liggen te kletsen, twee tentjes ernaast. "We komen hier al een paar jaar", geeft een van hen toe. "We komen vannacht terug en als jullie dan niet weg zijn, krijgen jullie een boete van 95 euro." 23.30 uur - De Piet In voorgaande jaren stonden hier veel illegale kampeerders. Nu treffen we alleen een Duitse camper aan. De eigenaren liggen te slapen. Het duurt even voor ze wakker zijn en we ze kunnen vo- rzien van de rekening: 95 euro. 00.00 uur - De Piet. Er staat een een zaam autootje met op het dashboard een bon van een camping in Frankrijk van de nacht ervoor. We zoeken de omgeving af omdat we vermoeden dat de eigenaren ergens een tentje hebben opgezet. De eigenaren van een restaurant zijn aan het afsluiten. Ze weten niets over het autootje. "Soms parkeren ze hier van het bungalowterrein", weet de eigenaresse. Ze meldt blij te zijn met de extra controles. "Voorheen gebeurde hier van alles. Kamperen, vernielingen en er werd zelfs gedeald. Dit jaar is het tot nu toe heel rustig." 01.00 uur - Vlakbij camping Schotsman. We zien een kampvuur. Grote groep dronken jongelui erom heen. We stoppen. "Wie heeft er een vergunning?" Niemand. "Uitmaken!", gebiedt Cor. Luc legt uit dat stoken zonder vergunning niet mag. De jongeren zijn teleur gesteld. Later in de auto vertelt Luc: "Het waterschap kon telkens de verbrande fietsen, plastic bakken, en allerlei andere troep opruimen. Het is niet alleen veel werk maar ook heel slecht voor het milieu." De mannen balen zichtbaar. Althans, de twee voorin. De Pool op de achterbank slaapt door het hele gebeuren heen. 02.15 uur - We rijden overal langs waar we eerder zijn geweest. Veerse Dam; de Belgische caravan en de vier campers zijn vertrokken. Parkeer plaats Oostwatering; de tentjes van de Belgische jongeren zijn weg 03.30 uur - Politiebureau Serooskerke. Cor en Luc gaan hun administratie doen. Wij zetten koers naar ons bedje! 01.30 uur - Parkeerplaats De Schotsman. Om een hoekje staat een Poolse auto. Er liggen drie mannen in te slapen. Ze krijgen een boete.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2005 | | pagina 11