1 3 We begeven ons in het hol van de leeuw: het studiocomplex van BNN, de omroep van Bart de Graaft. En wel voor een interview met Patrick Lodiers. Een 33-jarige Oost- Souburger die regelmatig te zien is op Nederland 2. Zo presenteert hij 'De Lama's', werkte mee aan BNN at Work en komend tv-seizoen maakt hij een serie over ongeneeslijk zieke jongeren. "Alles wat ik ooit bedacht heb, is minder dan ik nu beleef." ma van Bart de Graaff. En ook mijn eerste 'eigen' programma was al snel op de buis te zien. Ze wilden het toch wel eens met die halve Belg probe ren! In 'Je zal het maar hebben' inter viewde ik mensen met vreemde aan doeningen, zoals Gilles de la Tourette. Op een luchtige toon vroeg ik aan dacht voor toch wel ernstige proble men." Zeeuwse klei Steeds komt het gesprek terug op Zeeland. Het is overduidelijk dat onze provincie een enorme aantrekkings kracht op hem heeft. "Tja, het doet toch iets met je hè? Wat die band precies is? Ik weet het niet. Het is er gewoon. Ik kom er tot rust en dat levert weer prachtige, creatieve ideeën op." Op de vraag of Patrick ooit permanent naar Zeeland komt, antwoordt hij vastbesloten dat hij in elk geval in de Zeeuwse klei begraven wil worden. Of we hem voor die tijd ook mogen terugzien, weet hij niet: "Sommige dingen kun je niet beden ken. Alles wat ik ooit bedacht heb, is minder dan ik nu beleef." Druk met water Behalve geografisch ("Oh, woon je in die nieuwbouwwijk in 's-Heerenhoek, dat is toch bij de Molendijk?") is hij ook inhoudelijk opvallend goed op de hoogte van het waterschapswerk. "Ik ken de waterschappen vooral van de verkiezingen. Ik weet nooit op wie ik moet stemmen... Jullie zullen het in Zeeland trouwens wel druk hebben want jullie beheren heel veel water. En dat is vast niet altijd even makke lijk, met al die belangen waar je reke ning mee moet houden. Om nog maar niet te spreken over de strijd tussen het behoudende karakter van Zeeland en de vooruitgang." Dan begint hij op te sommen: "Jullie zui veren water, zijn verantwoordelijk voor de kwaliteit van de waterhuis houding, beheren de peilen in de slo ten, jullie hebben gemalen, onder- houden sloten en dijken, ook die klei ne binnendijkjes toch? Ik ben wel een beetje op de hoogte hoor." Een be- tje? We hebben hier te maken met een echte waterschapskenner! Hij weet ons zelfs te vertellen dat er mensen zijn die de inrit naar de par keerkelder onder het waterschaps kantoor maar eng smal vinden... En op de valreep verklapt hij dat hij ons kantoor een prachtig gebouw vindt!

Scheldestromen/de Waterwerker | 2005 | | pagina 13