11 Aanleg fiets Opdrachtgever: Gerr >ubsidiegeve -i |j Aannemer Gereed Eigenaren van grond, een huis of een bedrijfspand betalen in 2006 minder belasting aan het waterschap. Het gaat om dalingen van negen en zeven procent ten opzichte van vorig jaar. De tarieven voor gebruikers (ingezetenen- omslag en verontreinigingsheffing) blijven gelijk. 'Er is nog heel veel te doen.' waard? I 2006 gaan we alle waterpeilen daarvoor onderzoeken. Voor ieder gebied wordt dan gekeken welke oplossingen noodzakelijk zijn. Kosten: ruim 72,5 miljoen euro. Om wateroverlast beter te kunnen aanpakken moeten we een nieuw gemaal op Walcheren bouwen en de capaciteit van een aantal gemalen uitbreiden. Nieuw gemaal Poppekinderen, uitvoeringskosten: 1.178.000 euro, aanpassing gemaal De Luyster op Sint Philipsland, uitvoeringskosten: 635.000 euro en aanpassing gemaal Dekker op Zuid-Beveland, uitvoeringskosten: 980.000 euro. Deze aanpassingen zijn allemaal noodzakelijk om gro tere hoeveelheden water in kortere tijd te kunnen verwerken. Het schoonmaken van het afvalwater kost ook veel geld. Zeker omdat Europa allerlei eisen stelt aan de kwaliteit van de waterzuivering, wat natuurlijk de kwaliteit van het oppervlaktewater wel ten goede komt. Om u een idee te geven: investeringen in de zuiverings- technische werken voor de komende jaren (tot 2010): 15,5 miljoen euro. Veilig op pad Het waterschap beheert 2.251 kilometer wegen, 364 kilometer singelbeplanting, 1.605 bruggen en duikers en 44 parkeerterreinen. Naast de kosten voor het onderhoud wordt in 2006 speciale aandacht gegeven aan onder meer het verbreden van een aantal wegen, kosten: 710.000 euro. Voor verbete ring van de veiligheid voor fietsers gaan we een fietsweg aanleggen langs de Oude Vlissingseweg voor 150.000 euro. Veel? Let wel, dit was slechts een greep uit de zaken die we in 2006 gaan aanpakken. We hebben het dan nog niet gehad over de verschillende onderzoeken waaraan we zelf of met anderen werken. Onderzoeken naar het nog verkeersveiliger maken van plattelandswegen of naar de wijze van toetsing van de belangrijkste dijken of het meewer ken aan verschillende Milieu Effect Rapportages. En dan... zaken als vergaderingen van het algemeen bestuur en het dagelijks bestuur om hen te informeren en beslissingen te laten nemen. Te woord staan van de pers. Het informeren van burgers. Educatie voor kinderen. Het schrijven van dit artikel om verantwoording af te leggen aan de belastingbetaler, enzovoort, enzo voort. En als u dat zo leest, dan zult u het wel begrijpen: ik ga stoppen want er is nog heel veel te doen!

Scheldestromen/de Waterwerker | 2006 | | pagina 11