hoe het kortom kil www.droppiewater.nl ^Pdelbu*2 WWW.DROPPI£WATeR.NL!ll /^XNSEBIBUO^: BEW. EX Sinds januari heeft Droppie Water zijn eigen website. Droppie leert de Nederlandse kinderen al jaren over water via lespakketten en strip boekjes. Tien Nederlandse waterschappen hebben de handen ineengeslagen en hebben voor Droppie een website gemaakt. De website van Droppie is speels en leerzaam. En het leuke is, dat ieder waterschap regionale informatie, problematiek en nieuwtjes kan toevoegen. De site is voor alle kinderen van 4 tot 12 jaar. Kinderen kunnen kiezen voor hun eigen niveau: groep 1, 2 en 3, groep 4, 5 en 6 of groep 7 en 8. De jongste kinderen worden door een kletsen de Droppie begeleid. Bij de oudste kinderen is Droppie slechts een icoontje. Verder is er voor ieder niveau informatie over allerlei water zaken. De informatie wordt op speelse wijze via klikplaten ontsloten. De kleuters kunnen naar liedjes luisteren of een kleurplaat kleuren. De hogere groepen kunnen meedoen aan een spannende quiz. Droppie Water is een creatie van de bekende striptekenaar Robert van der Kroft. Surf nu snel naarwww.droppiewater.nl! Als u op Schouwen-Duiveland woont, is er een grote kans dat u kranen heeft zien draaien. In en rond het natuurgebied de Schelphoek begon het waterschap in maart met maat regelen die wateroverlast in de toekomst moeten voorkomen. In de polder rond het natuurgebied zijn de waterlopen flink ver breed en van natuurvriendelijke oevers voor zien. Door deze verruimde waterlopen is meer waterberging mogelijk. Daarnaast is bij de Schelphoek een opstelplaats gemaakt voor een mobiele pomp. Bij extreme hoeveelheden neerslag en/of een ongunstige neerslag verdeling kan hier in korte tijd een (nood)- pomp worden aangesloten. Die pompt het water over de dijk de Oosterschelde in. Ook kan in extreme neerslagsituaties het binnen- dijkse gedeelte van het natuurgebied gebruikt worden als tijdelijke waterberging. Al deze maatregelen zijn nodig om voorbereid te zijn op de klimaatverandering want: het gaat steeds vaker regenen en er valt steeds meer regen in korte tijd. SNR NAAR noodzakelijk

Scheldestromen/de Waterwerker | 2006 | | pagina 3