oms de recreant soms Heerlijk! Fietsen over de dijk en genieten van het weidse zicht over het water: de wind, de schepen, de natuur, het ruisen van de zee... het is een lust voor iedere recreant in Zeeland. Doordat er langs de Ooster- en Westerschelde steeds meer dijk verzwaringen plaatsvinden, worden ook steeds meer geasfalteerde onderhoudswegen aangelegd. Heerlijk voor iedere wandelaar en fietser zou je denken. Het komt echter vaak voor dat wij delen van deze wegen moeten afsluiten. Er zijn namelijk vele soorten vogels die gebruik maken van bepaalde hoogwatervluchtplaatsen bij deze dijken waar ze volop kunnen eten en broeden. Zouden wij op deze plaatsen dagelijks recreanten toelaten, dan zouden we de natuur behoorlijk kunnen verstoren. Vandaar dat we een compromis hebben gesloten voor zowel de recreanten als de natuur. Recreëren langs de dijken willen we graag stimuleren, maar daar waar de vogels komen, mag u helaas niet zijn. Op dinsdag 7 maart vonden de waterschaps verkiezingen plaats voor een nieuwe algemene vergadering. Deze bestaat uit 35 leden. Van de zittende bestuursleden keren er 22 terug. Zeeuwse Eilanden verwelkomt 13 nieuwe leden. Het opkomstpercentage voor de ver kiezingen kwam dit keer uit op 46%. In 2002 bracht 50% van de kiezers een stem uit op een kandidaat-bestuurder. Medio april is een van de eerste daden van de nieuwe algemene vergadering het kiezen van vijf leden uit hun midden voor het dagelijks bestuur. Die vijf vormen samen met de dijkgraaf het dagelijks bestuur dat twee keer per maand vergadert. Het dagelijks bestuur, dat daarvoor is gemachtigd door de algemene vergadering, neemt besluiten die voor een goede en snelle voortgang van het waterschapswerk noodzakelijk zijn. Stembureau waterschap

Scheldestromen/de Waterwerker | 2006 | | pagina 4