io "Als u voor een rol plakband 10 euro moet neertellen, tikt u waarschijnlijk op uw voorhoofd." Deze tekst stond bovenaan in het persbericht dat we in november 2005 verzonden aan de Zeeuwse media. Bovenaan! Omdat de tarieven de meeste nieuwswaarde hebben. Natuurlijk zijn de tarieven belangrijk, maar eigenlijk draaien we de zaken om. Want als het niet gaat om een eerste levensbehoefte als voedsel, kleding of een woning, dan hangt de term duur of goed koop niet af van het bedrag maar van wat u voor het bedrag krijgt. Voorbeeld: als u een gloednieuwe Ferrari zou kunnen kopen voor 10.000 euro dan vindt u dat wellicht niet duur. Als u daarentegen voor een rol plakband tien euro moet neertellen dan tikt u waarschijnlijk op uw voorhoofd. En precies om die reden is het zinvol u te laten weten wat we allemaal doen met het belastinggeld dat u betaalt. Want de omvang van de taken van een waterschap, de zorgen en verant woordelijkheden waar we de laatste jaren mee worden gecon fronteerd en de eindeloze stroom aan regels waaraan we tegenwoor dig moeten voldoen, maken het werk er niet goedkoper op. En als je het zo bekijkt, zijn we misschien wel helemaal niet zo duur. Beveiligen tegen overstromingen We beheren bijna 800 kilometer dijken en duinen en 174 kunst werken (zoals sluizen en afsluit- middelen bij dijkopeningen). Wat gaan we daarmee doen in 2006? We haken aan bij het landelijk project Hoogwaterinformatiesysteem. Het waterschap moet hiervoor volgens een nieuwe methode berekeningen laten maken van overstromingskansen en ook de gevolgen daarvan in kaart brengen. Dit vervolgonderzoek, dat van groot belang is voor de rampen bestrijding, kost 30.000 euro. Ook gaan we aan de slag met het groot onderhoud van kreukelbermen en glooiingen van de Oosterschelde- dijken, kosten: 577.000 euro. We sluiten hiermee aan bij het project Zeeweringen van Rijkswaterstaat dat de steenbekleding op de dijken tot 2015 gaat versterken. Schoon en voldoende oppervlaktewater In 2006 gaan we verder met het opstellen van stedelijke waterplannen om samen met gemeenten de kwaliteit van de wateren in de steden te verbeteren. Totale kosten van de baggerplannen tot 2015: ruim 27,5 miljoen euro. In het Nationaal Bestuurakkoord Water (de landelijke afspraken rondom wateroverlastproblemen) is vast gelegd dat we allerlei maatregelen moeten nemen in verband met klimaatverandering. Dus: plekken reserveren om water te kunnen bergen als er veel regen valt. Voor

Scheldestromen/de Waterwerker | 2006 | | pagina 10