middelburgse bagger 9 In het buitengebied is het waterschap over het algemeen beken der dan in stedelijk gebied. Dat is niet zo gek want vroeger hield ons werk op bij de grenzen van de bebouwde kom. Dat de tijden veranderd zijn, bewijzen bijvoorbeeld de vele baggeroperaties die we in de steden en dorpen uitvoeren. Samen met gemeenten hebben we baggerplannen opgesteld. Met die plannen moeten we de waterkwaliteit van sloten en waterlopen in de stad weer op een goed niveau brengen. Zo ook in de Magistraatwijk in Middelburg. Daar hebben we de 'Oliemolensprenk' onder handen genomen. We hebben er ook meteen een natuur vriendelijke oever aangelegd. Deze oever biedt de watergang meer ruimte aan het water in tijden van veel regen. Maar zo'n oever is er ook voor de natuur. Water vogels en -dieren hebben straks uitste kende broedmogelijkheden en het is ook nog een fraai zicht. Als je in bebouwd gebied aan het werk gaat, heb je vaak met veel meer omwonenden te maken. In deze rubriek gaan we bij mensen langs die vlakbij het uitgevoerde werk wonen of werken en vragen hen of zij weten wat er voor hun deur is gebeurd. Netjes geworden Als eerste kloppen we aan bij mevrouw Heijmans. Zij weet precies te vertellen wat zich allemaal voor haar deur heeft afgespeeld: "We hebben immers een informatiebrief gekregen. Er is hier gebaggerd en voor ons gevoel is de sloot een stuk breder geworden. Door al het riet was het helemaal dichtgegroeid. Ik vind het netjes geworden en ze hebben alles ook weer goed opgeruimd." Dat de gemeente voor deze baggerwerkzaam- heden samenwerkt met het waterschap kwam voor haar als een verrassing, maar het werd wel meteen duidelijk. Het waterschap is immers beheerder van de waterkwaliteit. Mevrouw Heijmans is erg benieuwd naar de natuurvriendelijke oever. Dat de oever vele voordelen biedt, wist ze nog niet. "Echt veel last hebben we niet gehad van het werkverkeer. De graafmachines en trekkers stonden alle maal netjes aan de kant. Sommige men sen mopperden dat het zo vies was, maar het kan natuurlijk niet anders dan dat het tijdens zulk werk een blubberpoel wordt. En aan het einde van de dag was alles altijd toch weer netjes opgeruimd." Kinderoogjes Op Kinderdagverblijf De Meikever keken iedere dag vele gespannen kinderoogjes naar de baggerwerkzaamheden. Trekkers, graafmachines, werkmannen, zuigboot- jes: de kinderen waren er allemaal van onder de indruk. Sommigen stonden zelfs een hele dag voor het raam om het werk van de 'Bob-de-Bouwers' te bewonderen. "Tja, eigenlijk weet ik niet precies wat de reden is van het uitbaggeren van deze sloot", geeft leidster Monique Onderdijk toe. "We hebben ons eigenlijk niet eens afgevraagd wat hier precies gebeurde. Voor ons waren de geboeide kinderen genoeg reden voor plezier", vult leidster Wendy Meerman aan.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2006 | | pagina 9