regen Het waterschap wil dat er in de toekomst steeds meer regenwater gescheiden wordt van afvalwater. Regenwater komt via daken en straten normaal gesproken in het riool terecht. Rioolwater gaat naar een zuiveringsinstallatie waar het wordt schoongemaakt en vervolgens terug de natuur in gaat. Voor veel regenwater dat in het riool terechtkomt, is die zuivering helemaal niet nodig; het zou direct naar een waterloop geleid kunnen worden. Vandaar dat bij nieuwbouw en herinrichting van straten en wijken zoveel mogelijk een rioleringssysteem wordt aangelegd dat uit twee buizen bestaat: één voor het vuile water en één voor het 'schone' regenwater. Het schoonwaterriool brengt dan het regenwater rechtstreeks naar het oppervlaktewater. Omdat de gemeente verantwoordelijk is voor de scheiding van regen- en afvalwater, werkt het waterschap nauw samen met alle gemeenten. [LvD] Op Schouwen-Duiveland en Walcheren zijn we, in het kader van de ruilverkaveling, in het najaar aan de slag gegaan met het planten van ruim 400 nieuwe bomen en bijna twaalf kilometer struiken. Soms hebben we nieuw groen geplant waar de oude beplanting besmet was met de iepziekte. Op Schouwen-Duiveland staan nu langs de Elkerzeeseweg 21 nieuwe essen en langs de Ringdijk 260 populieren. De Nieuwe Kerkweg (Scharendijke), Duivendijkseweg, Zuidernieuwlandweg, Zandweg (Kerkwerve), Bouwmansweg (Burgh-Haamstede) en Schelpweg zijn voorzien van in totaal vier kilometer struiken. Op Walcheren is in totaal 1.745 meter struiken geplant langs de Schellachseweg en Zandputweg. Aan de Noorddijk zijn vijftig en aan de Vroondijk tachtig knotwilgen geplant. Daarnaast hebben we verspreid over Walcheren nog eens zes kilometer aan struiken aangeplant, omdat op die plekken veel dammen zijn verwijderd. [DS]

Scheldestromen/de Waterwerker | 2006 | | pagina 4