Zwakke schakels? Zijn onze duinen niet sterk genoeg? Zijn we hier dan nog wel veilig? Natuurlijk zijn we hier veilig. Maar als we niets ondernemen, dan ontstaat er wel een veiligheidspro bleem. Het klimaat verandert en de zeespiegel stijgt en daarom moeten we er met z'n allen tegenaan. De Provincie Zeeland heeft daarin het voortouw genomen om samen met de gemeen ten en het waterschap, maar ook met belanghebbenden, een visie te vormen over hoe we het gebied moeten gaan verster ken. Het waterschap gaat nu de kustversterkingsplannen schrijven voor twee acute gebieden tussen Westkapelle en Domburg en tussen de Nolle en Westduin bij Vlissingen. De gekozen alternatieven (zeewaarts of landwaarts) brengen we in kaart. Dat geeft een beeld van wat de consequenties zullen zijn voor de gebieden. Bijvoorbeeld: Hoeveel zand wordt er aange bracht? Hoe breed en hoe hoog worden de duinen? Wat gaat er verdwijnen en wat juist niet? Voor het concept-plan volgt een officiële inspraakprocedure en als het goed is, starten we in 2008 met het versterken van de Zwakke Schakels. [DS] Het waterschap zorgt dat sloten, vesten en andere waterpartijen schoon en gezond blijven. Bijvoorbeeld door te baggeren. Ook u kunt in uw eigen vijver zorgen voor een goede leefomgeving voor plant en dier. Schep afgevallen blad zoveel mogelijk uit het water. Bij de afbraak van planten resten en blad wordt veel zuurstof verbruikt. Dit is nadelig voor bijvoorbeeld vissen in de vijver maar ook voor de waterkwaliteit. Als er ijs op de vijver ligt, en het bovendien erg ondiep water is, is het noodzakelijk om een wak te maken. Hiermee voorkomt u dat er geen zuurstof meer bij kan. Door vervolgens een bosje riet in het wak te hangen, kan er altijd zuurstof in het water komen als het wak dichtvriest. [LvD]

Scheldestromen/de Waterwerker | 2006 | | pagina 5