10 Een leefgebied dat tegen overstroming beveiligd is. Schoon en voldoende water in sloten en waterpartijen. Goed onderhouden en veilige wegen, fietspaden en parkeerterreinen. Een goede dienstverlening, leder jaar wil het water schap zijn taken vervullen tegen zo laag mogelijke kosten, maar om dit te realiseren is geld nodig. waar betaalt u Als inwoner van de Zeeuwse eilanden, betaalt u jaarlijks verschillende belastingen aan het waterschap. Eigenaren van een huis of een bedrijfspand betalen dit jaar minder belasting aan het waterschap. De tarieven voor ingezetenen en grond eigenaren blijven gelijk, alleen de verontreinigingsheffing stijgt met 1,5 Veel mensen denken wel eens: "Waar is dat geld nou allemaal voor nodig?" En precies om die reden willen we u laten weten wat we dit jaar allemaal met uw belastinggeld gaan doen. Veilige dijken en duinen We kijken eerst bij de bijna 800 kilometer dijken en duinen die we beheren. We willen die zó veilig maken dat ons gebied beveiligd is tegen een overstroming. Daarvoor gaan we aan de slag met het groot onderhoud van kreukelbermen en glooiingen. Kosten: 648.000 euro. Het plan Rationeel beheer van waterkeringen wordt dit jaar opgesteld om deze taak optimaal uit te voeren tegen zo laag mogelijke kosten. Natuurlijk sluiten we ook weer aan bij het project Zeeweringen dat de steenbekleding op de dijken vóór 2015 herstelt. Bovendien moeten de Zwakke Schakels tussen Westkapelle en Domburg en tussen Westduin en het Nollebos op Walcheren worden versterkt. Dit jaar gaan we daar uitvoeringsplannen voor opstellen die ook rekening houden met de klimaatverandering en de zeespiegelstijging. Schoon en gezond water Dit jaar gaan we het opstellen van de stedelijke waterplannen afronden, waarin we samen met gemeenten de kwaliteit van de wateren in de steden willen verbeteren. Er worden maatregelen genomen die nodig zijn om de kans op wateroverlast vanuit oppervlaktewater zoveel mogelijk te beperken. In deze plannen worden afspraken gemaakt over baggerwerkzaamheden, het realiseren van meer ruimte voor water door bijvoorbeeld natuur vriendelijke oevers aan te leggen, maar ook om te voorkomen dat het relatief schone regenwater via het riool wordt afgevoerd en óók

Scheldestromen/de Waterwerker | 2007 | | pagina 10