gezuiverd wordt. Totale kosten van al deze plannen: ruim 2,2 miljoen euro. Om wateroverlast beter te kunnen aanpakken en grotere hoeveelheden water sneller te kunnen verwerken, moeten we gemalen aanpassen. Dit jaar gaan we gemaal De Noord op Tholen aanpassen, kosten: 1,3 miljoen euro. Het bouwen van het nieuwe gemaal Poppekinderen nabij Middelburg kost 1,2 miljoen euro. Langs de Domburgsche en Meliskerkse watergang willen we natuurvriendelijke oevers aanleggen. Kosten: 2,1 miljoen euro. Om stuwen en gemalen op afstand te kunnen bedienen, voeren we dit jaar een verbeterd systeem in. Iets wat 600.000 euro kost.Ook het schoonmaken van afvalwater brengt hoge kosten met zich mee. We onder houden 400 kilometer leiding die het afvalwater via 95 rioolpersgemalen naar tien rioolwaterzuiveringen ver voert. Alles moet in optimale conditie verkeren. Bovendien stelt Europa hoge eisen aan de kwaliteit van de water zuivering. Om die eisen te halen, worden kleine zuiveringen gesloopt en wordt de capaciteit van andere vergroot. De investeringen aan zuiveringstechnische werken voor de komende jaren (tot 2010) bedragen 15,5 miljoen euro. Veilig op weg Het waterschap beheert 2.251 kilometer wegen, 364 kilometer beplanting, 1.605 bruggen en duikers en 44 parkeerterreinen. Dit jaar is de basiskwaliteit van verschillende wegen vastgesteld. Hierbij staat de veiligheid van de weggebruikers voorop. Tegelfietspaden, die zich voornamelijk op Walcheren bevinden, worden dit jaar geasfalteerd. Bovendien gaan we veel klinkerwegen asfalteren, omdat deze wegen veel onderhoudskosten met zich meebrengen. Deze werkzaamheden kosten samen 1,8 miljoen euro. Verder leggen we langs een deel van de Nieuweweg (Kamperland) en langs de Schoorse Oudedijk (Kapelle) een vrijliggend fietspad aan. Op de Eeweg op Tholen wordt een kruispuntplateau aan gebracht zodat een veilige oversteek plaats voor fietsers ontstaat. De Derringmoerweg/Van Cittersweg bij Arnemuiden wordt verbreed naar zes meter. Deze maatregelen kosten tot 2009 bijna 2 miljoen euro. Dit jaar gaan we ook weer aan de slag met het vervangen van zieke en oude bomen en struiken. Er komt altijd nieuw, vers groen voor terug, kosten 700.000 euro. Veel meer Dit is slechts een greep uit onze projec ten die we in 2007 gaan realiseren. We hebben het nog niet eens gehad over andere zaken die kosten met zich meebrengen zoals de gevolgen van klimaatverandering en zeespiegel stijging op het beleid, het rekening houden met natuur- en milieuregels, het handhaven van vergunningen, het oefenen van dijkbewaking om ervoor te zorgen dat we weten wat we moeten doen in tijden van nood, zorgen dat er voldoende stikstof uit het afvalwater wordt verwijderd, klant- tevredenheidsonderzoeken houden, educatie op scholen, u informeren over alles wat wij op de Zeeuwse Eilanden doen én natuurlijk u te woord staan als u weer een belastingaanslag van het waterschap heeft ontvangen.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2007 | | pagina 11